'Bouwen tussen Schelpstraat en voetbalveld'

Auteur: door Harold de Puysseleijr |   woensdag 10 maart 2010 | 07:20 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 10 maart 2010 | 07:25

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
NIEUW NAMEN - De dorpsraad in Nieuw Namen vindt dat de gemeente werk moet maken van een alternatieve woningbouwlocatie in het dorp. Secretaris Peter Smit zegt dat de dorpsraad bijzonder teleurgesteld is over het beleid van het college van burgemeester en wethouders aangaande uitbreidingsmogelijkheden voor woningbouw.
Ruim een jaar geleden werd het plan van de dorpsraad voor woningbouw tussen de Schelpstraat en de accommodatie van de voetbalvereniging volgens Smit door de gemeente omarmd.

Behalve woningen omgeven door het nodige groen zag de dorpsraad op die locatie ook mogelijkheden voor de aanleg van een jeu-de-boules baan en eventueel andere recreatieve mogelijkheden.

"Dit plan is op de algemene vergadering van 2008 met ruime meerderheid aangenomen en overgenomen door B en W. De burgemeester stelde zelfs dat het een achteruitgang voor de leefbaarheid van Nieuw Namen zou zijn als er geen bouwgrond meer beschikbaar is."

Een jaar later kwam het college met het plan op de proppen voor de ontwikkeling van een woonwijk op het terrein van Junora en Waem in het dorp. Het plan van de dorpsraad was daarmee, volgens het bestuur van de dorpsraad, 'meteen van de baan en werd in de ijskast gezet'.

De dorpsraad dringt er nu bij de gemeente met klem op aan alsnog werk te maken van de uitvoering van het bouwplan voor het gebied tussen de Schelpstraat en de accommodatie van de VV Hulsterloo.

"Dit zal minder tijd vergen dan het bouwrijp maken van de terreinen van Junora en Waem, want dat moet daar gepaard gaan met (bodem)sanering en bovendien is de ruimte voor woningbouw daar beperkt."

Ook moet er volgens de dorpsraad rekening mee worden gehouden dat jonge mensen met bouwplannen moeten kunnen kiezen uit verschillende woningtypes en kavelgroottes. "Dit kan alleen op de grond tussen Schelpstraat-voetbalveld en de eigenaar van deze grond is bereid om het te verkopen", zo laat het dorpsraadsbestuur weten.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.