Behalve woningen omgeven door het nodige groen zag de dorpsraad op die locatie ook mogelijkheden voor de aanleg van een jeu-de-boules baan en eventueel andere recreatieve mogelijkheden.
"Dit plan is op de algemene vergadering van 2008 met ruime meerderheid aangenomen en overgenomen door B en W. De burgemeester stelde zelfs dat het een achteruitgang voor de leefbaarheid van Nieuw Namen zou zijn als er geen bouwgrond meer beschikbaar is."
Een jaar later kwam het college met het plan op de proppen voor de ontwikkeling van een woonwijk op het terrein van Junora en Waem in het dorp. Het plan van de dorpsraad was daarmee, volgens het bestuur van de dorpsraad, 'meteen van de baan en werd in de ijskast gezet'.
De dorpsraad dringt er nu bij de gemeente met klem op aan alsnog werk te maken van de uitvoering van het bouwplan voor het gebied tussen de Schelpstraat en de accommodatie van de VV Hulsterloo.
"Dit zal minder tijd vergen dan het bouwrijp maken van de terreinen van Junora en Waem, want dat moet daar gepaard gaan met (bodem)sanering en bovendien is de ruimte voor woningbouw daar beperkt."
Ook moet er volgens de dorpsraad rekening mee worden gehouden dat jonge mensen met bouwplannen moeten kunnen kiezen uit verschillende woningtypes en kavelgroottes. "Dit kan alleen op de grond tussen Schelpstraat-voetbalveld en de eigenaar van deze grond is bereid om het te verkopen", zo laat het dorpsraadsbestuur weten.




















