Breskens houdt schade beperkt tegen Ajax A2

door Peter van Kouteren. woensdag 29 juli 2009 | 07:11 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 29 juli 2009 | 09:57

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Metin Yavuz van Breskens (rechts) gaat het duel aan met een van de aanvallers van Ajax.foto Peter Nicolai

Metin Yavuz van Breskens (rechts) gaat het duel aan met een van de aanvallers van Ajax.foto Peter Nicolai

BRESKENS - Met slechts één training in de benen hield Breskens tegen Ajax A2 de schade beperkt.

De zondag-vierdeklasser keek bij rust tegen een 0-3 achterstand aan, maar verkleinde de marge in de tweede helft tot 1-3. Niek Haartsen tekende na ruim een uur spelen voor de eindstand.

Het applaus van de zevenhonderd toeschouwers direct na het laatste fluitsignaal was dan ook voor beide partijen bedoeld. De veelal lichtvoetige Amsterdammers – zonder de bij de A1 ingedeelde Terneuzenaar Tom Boere - maakten vooral in de eerste helft tegen sterke mannen indruk met modern voetbal uit de Ajax-school.

De jeugdige Ajacieden hielden het veld breed en vielen aan via de vleugels, waar voor rust de op rechts gestarte Jody Lukoki en de op de linkerflank begonnen Cerillio Cijntje veel van positie wisselden en geregeld ruimte maakten voor opkomende backs. Na de hervatting sneed vooral Yanic Wildschut op links door de Breskens- defensie.

Maar in die fase stond bij de Amsterdammers het vizier niet meer op scherp. Bovendien stuitten de hoofdstedelingen meer dan eens op de uitblinkende doelman Brian de Waele, die met Roy den Dunnen (gisteren op huwelijksreis) de concurrentiestrijd aan gaat en op punten een voorsprong nam.

Terwijl trainer Gery Vink met de Ajax-jeugd direct na afloop de wedstrijd kort doornam, had teammanager Herman Arendse wel een verklaring voor de mindere tweede helft van de Amsterdammers. "We hebben vanmiddag zwaar getraind", vertelde hij. "Eigenlijk is het in de opbouw dan niet goed om direct daarna een wedstrijd te spelen."

Arendse, die in de voorgaande jaren ook in West-Zeeuws-Vlaanderen van de partij was, prees namens Ajax de voetbalvereniging Breskens. "We zijn hier in mei op toernooi geweest. Toen bleek dat ons trainingskamp niet door leek te kunnen gaan, heeft Breskens het initiatief genomen."

Trainer Robbie de Muijnck van Breskens genoot met zijn spelers van het eerste optreden voor eigen publiek, nadat zondag pas voor het eerst was getraind. "Als je met 3-1 verliest, is dat eigenlijk een beetje teambuilding", zei De Muijnck, die saamhorigheid als een belangrijk wapen ziet in de strijd om een goeie klassering. "Vorig seizoen hebben we op een gegeven moment beseft dat we het met zijn allen moesten doen. Dat zag je vandaag terug."

De selectie van Breskens is met doelpuntenmaker Niek Haartsen, Kjelt Verschorre (beiden overgekomen van de A-junioren) en de op het oude nest teruggekeerde spelers Niek Mookhoek, Metin Yavuz (beiden Groede) en Roy den Dunnen (Arnemuiden) in de breedte versterkt.

De Muijnck: "Vorig seizoen hebben we tot het laatst tegen degradatie moeten strijden. Ik hoop dat we daar lering uit hebben getrokken."

Voor de jonge Ajacieden ligt de lat in de eerste divisie een stuk hoger. "Wij moeten weer kampioen worden", vertelde Herman Arendse na afloop.

Breskens-Ajax A2 1-3 (0-3). 13. Cerillio Cijntje 0-1, 22. Jener Arica (strafschop) 0-2, 38. Jener Arica 0-3, 60. Niek Haartsen 1-3. Scheidsrechter: M. de Zwart. Aantal toeschouwers: 700.

Reageren