Regels voor toegang schorren

Auteur: door Rinus Antonisse |   dinsdag 05 augustus 2008 | 07:47 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 05 augustus 2008 | 08:01

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
MIDDELBURG - De provincie onderzoekt of voor de Westerschelde een buitendijkse betredingsregeling noodzakelijk is. Een adviesbureau is bezig in kaart te brengen waar met welke belangen - natuur, recreatie, visserij - rekening gehouden moet worden.
De regeling heeft met name betrekking op het betreden van schorren, slikken en platen en het bevaren van ondiep water en geulen. Voor de Oosterschelde, aangewezen als nationaal park, bestaat al sinds 1990 zo'n betredingsregeling.

Het ligt voor de hand dat voor de toegankelijkheid van de Westerschelde een vergelijkbare invulling wordt gekozen. Nu bestaan - afgezien van de natuurgebieden als de Hooge Platen en diverse schorren - nauwelijks spelregels.

Marion Pross van de provincie (afdeling water en natuur) meldt dat al met belangengroepen gesprekken zijn gevoerd over het plan. Ze verwacht dat het adviesbureau nog dit jaar een rapport presenteert. Het is dan aan de provincie een voorstel voor de toegankelijkheidsregeling te maken. Volgens Pross is de aanleiding voor het onderzoek in het bijzonder de toenemende recreatieve druk op de Westerschelde, die is aangewezen als (beschermd) natuurmonument. Zo zijn er plannen voor uitbreiding (Breskens) en aanleg van nieuwe jachthavens (Perkpolder). "Die extra recreatieve belasting kan gevolgen hebben."

In de toegankelijkheidsregeling voor de Oosterschelde staat het tegengaan van verstoring centraal. De zeearm kent belangrijke natuurwaarden, onder meer als voedsel- en rustgebied voor vogels en vanwege de aanwezigheid van zeehonden. Voor de Westerschelde gelden dezelfde waarden.

In de regeling voor de Oosterschelde zijn spelregels opgenomen voor het spitten van pieren, het snijden van zeegroenten (zoals zeekraal en lamsoor) en de betreding van buitendijkse schorren, slikken en platen. Delen ervan zijn niet toegankelijk. Bepaalde slikken en platen mogen wel tijdens hoogwater bevaren worden. Ankeren is dan ook toegestaan.

Pross gaat ervan uit dat ook het gebruik van de onderhoudswegen aan de buitenkant van de zeeweringen in het onderzoek wordt betrokken. Dat ligt gevoelig vanwege hoogwatervluchtplaatsen voor vogels of een broedgebied.

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.