Actiecomité vecht ontpoldering aan

Auteur: door Wout Bareman |   zaterdag 02 augustus 2008 | 08:47 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 02 augustus 2008 | 08:52

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
DOEL - Het actiecomité Doel 2020, dat ijvert voor behoud van het bedreigde polderdorp op de linker Scheldeoever, verzet zich nu ook tegen de ontpoldering van het Vlaamse deel van de Prosperpolder.
Die ligt ten noorden van het dorp. Het comité heeft bij de Belgische Raad van State om vernietiging van het ontpolderingsbesluit gevraagd.

Het gaat om Prosperpolder-noord, waar de NV Waterwegen en Zeekanaal, onderdeel van het Vlaams Gewest, ongeveer 170 hectare wil ontpolderen. Het project, dat nauw verbonden is met de ontpoldering van de belendende Hertogin Hedwigepolder, zou deze maand al van start gaan met de aanleg van een zanddepot aan de Schelde, vlakbij de Hedwigedijk. Het dient als opslag voor zand voor de nieuwe Scheldedijk.

De dienst Waterwegen is niet van plan de adviezen van de commissie Nijpels af te wachten. In de polder wordt de oude Scheldedijk deels afgegraven om het getij de vrije loop te bieden. Ook stukken van de Hedwigedijk verdwijnen zodat één geheel ontstaat met de Zeeuwse Hedwigepolder. Ziet Nederland af van natuurcompensatie daar, dan wordt het Vlaamse plan aangepast.

Doel 2020 vecht het besluit dat het Vlaams Gewest in april nam en in mei presenteerde, aan. Het voldoet volgens het comité niet aan de eisen. Het verzoek tot vernietiging van het besluit is ingediend door raadslid van Beveren, Marina Apers en ere-senator Ferdinand De Bondt. Zij zijn ook nauw verbonden met de acties voor behoud van Doel.

Overigens is ook grondeigenaar Gery De Cloedt naar de Raad van State gestapt. De eigenaar van heel de Hedwigepolder, zowel in Vlaanderen als Nederland wil dat het onteigeningsbesluit dat de vrederechter in Beveren begin juli nam, ongedaan wordt gemaakt.

Vlaamse polderboeren vrezen dat ze in de toekomst nog meer grond kwijt raken aan natuurcompensatie. Door de aanleg van een tweede containerhaven op de linkeroever, het Saeftingedok, zou alleen al duizend hectare landbouwgrond verdwijnen. Volgens plannen zou in de toekomst ook het zuidelijk deel van de Prosperpolder tot natuurgebied worden gebombardeerd. In het noordelijke deel van de polder moeten veertien huizen en boerderijen plaatsmaken voor het water. Deze maand al worden de velden van het historische Antoniushof opgespoten.

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.