Nog steeds kans op luxe parkings

Auteur: door Frank van Cooten |   vrijdag 09 mei 2008 | 07:27 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 14 mei 2008 | 22:16

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
SLUIS - De gemeente Sluis heeft nog steeds de intentie parkeeronthaalkamers aan te leggen bij het recreatie- en natuurproject Waterdunen, tussen Groede en Breskens en in Cadzand-bad.
Het oorspronkelijke budget is weliswaar vrijwel geheel besteed aan de onthaalkamer in Nieuwvliet-bad, maar het college zet voor de twee andere parkings in op een andere wijze van financiering.

"De dekking voor de onthaalkamer in Groede moet gevonden worden binnen Waterdunen en de dekking voor in Cadzand binnen het ontwikkelingsplan Natuurlijk Stijlvol. Wellicht wordt ook voor een ander serviceniveau gekozen. Nieuwvliet dient immers als proef. We leren van de praktijk", zei wethouder Maria le Roy gisteren in een toelichting op de reactie van het college op eerder gestelde vragen van raadsleden Chris van de Vijver (VVD) en Hans Meijer (Helder Zeeuws).

Beide raadsleden vrezen dat de twee resterende onthaalkamers van de baan zijn, omdat het geld op is. Maar volgens wethouder Le Roy is daar dus geen sprake van. Het college erkent in de reactie wel dat het budget per servicecentrum (150.000 euro) te krap was begroot.

Alleen Nieuwvliet heeft al meer dan zeven ton gekost. Van het beschikbare budget van ruim 895.000 euro is tot op heden bijna 893.000 euro uitgegeven. Naast de aanlegkosten is ook geld uitgegeven aan interne uren, algemene kosten, accountantskosten en internationaal management.

"Dat geld is overigens niet geheel aan Nieuwvliet besteed. De voorbereidingen voor Groede en Cadzand zijn ook van dit budget betaald", aldus Le Roy.

Het dagelijks beheer en onderhoud van de parking in Nieuwvliet-bad wordt verzorgd door de toekomstige exploitant, alsmede de kosten voor water en elektra. Nu wordt de laatste hand gelegd aan een exploitatieovereenkomst met kandidaat exploitanten.

Om de auto's aan het zicht te onttrekken, is ongeveer 5600 kubieke meter grond verwerkt. "Je moet er niet aan denken waar we die grond hadden moeten verwerken als deze parking er niet was", stelt het college. Dat zou de gemeente anders 84.000 euro hebbben gekost.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Draaien en keren, ondertussen al het geld verteren!
Marc Rijk - 09-05-2008 | 08:45

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.