Roosendaal vertelt al honderd verhalen

Auteur: door Paul Schepers |   dinsdag 22 november 2011 | 07:53 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 22 november 2011 | 11:38

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Bezoekers kijken naar een van de twee oude Roosendaalse films die gisteravond vertoond werden in het Centrum voor de Kunsten. Het was de officiële aftrap van 'Roosendaal vertelt'. foto Peter van Trijen/het fotoburo

Bezoekers kijken naar een van de twee oude Roosendaalse films die gisteravond vertoond werden in het Centrum voor de Kunsten. Het was de officiële aftrap van 'Roosendaal vertelt'. foto Peter van Trijen/het fotoburo

ROOSENDAAL - Wethouder Kees Jongmans lanceerde gisteravond in deSuite van het Centrum voor de Kunsten officieel de website Roosendaal vertelt, een initiatief van het gemeentearchief en het Platform Schrijvers Roosendaal.

Op de website staan al honderd verhalen van inwoners van Roosendaal en de kerkdorpen, die zijn voorzien van oude foto's uit het gemeentearchief.

"Het geheugen van de inwoners van de gemeente Roosendaal en het gemeentearchief maken samen de geschiedenis van Roosendaal", aldus gemeentearchivaris Joss Hopstaken. Hij riep de aanwezigen en ook 'alle inwoners van Roosendaal' op verhalen uit het verleden en het heden te leveren voor de website.

Het Platform Schrijvers Roosendaal is vier jaar geleden opgericht en heeft als doel verhalen van vroeger en nu voor het nageslacht vast te leggen.

Wethouder Kees Jongmans lanceerde de website met zijn verhaal. "Ik ben in Noordhoek geboren en ken Roosendaal vanaf de eind jaren zestig, toen we gingen stappen in de Damstraat", aldus Kees Jongmans.

Hij verhaalde ook een anekdote uit de tijd dat hij ambtenaar was in de toenmalige gemeente Wouw. "Het college ging elk jaar op bezoek naar de kerkdorpen, met uitzondering naar Wouwse Plantage. Op mijn vraag aan de wethouder waarom Wouwse Plantage niet werd aangedaan zei hij 'Daar gaan we niet naar toe, omdat we daar gepest worden'. Zo ging in die tijd het college om met burgers die lastige vragen stelden'", aldus Jongmans.

Bijzonder leuk was de film over het uitstapje van de Roosendaalse 'oude van dagen' in 1947, waarbij nog heel wat vrouwen Brabantse mutsen droegen en te zien was hoe alle mannen een sigaar uit een doos mochten nemen.

De tweede film was van de oud-Roosendaalse fotograaf Jan Sturm en ging over de tijd dat Roosendaal nog een echte ijsbaan had.

Na afloop was er voor iedereen het boekje over de voormalige H. Hartkerk, geschreven door Hans de Jong.

www.roosendaalvertelt.nl


Kijk voor meer nieuwtjes uit Roosendaal ook eens op: www.dichtbijroosendaal.nl. Deze website biedt u de gelegenheid uw eigen nieuws, foto’s en video’s te plaatsen.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ja, verhaaltjes vertellen kan jongmans wel! hij zuigt vanalles uit zijn duim en tovert dan ook nog een drugshostel uit zijn hoge hoed! En dal allemaal in zijn geliefde westrand!
bokje het rokje - 23-11-2011 | 12:10
Tijden zijn niet veel veranderd hoor.. ook hier in de Westrand zien we maar weinig positief bezoek

quote:
'Daar gaan we niet naar toe, omdat we daar gepest worden'. Zo ging in die tijd het college om met burgers die lastige vragen stelden'", aldus Jongmans.
westrandse - 22-11-2011 | 12:00

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Poll

Gaòd op sjiek? is een goed motto

Laatste nieuws Dichtbij