'Historisch hart' krijgt voorkeur

Auteur: door Paulus Smits paulus.smits@bndestem.nl |   donderdag 29 juli 2010 | 09:05 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 29 juli 2010 | 09:18

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

ROOSENDAAL - Het ambitieuze plan voor de uitbreiding van het Tongerlohuys met aparte, deels ondergrondse, ruimtes voor hedendaagse kunst, lijkt voorlopig in de ijskast te verdwijnen.

Het college van burgemeester en wethouders geeft de voorkeur aan een museum dat zich beperkt tot het tentoonstellen van erfgoed en daarbij samenwerkt met gemeentearchief en heemkundekringen. Daarmee nemen B en W een advies over van een extern bureau.

Dat bureau, de LAGroup, heeft drie mogelijkheden voor de toekomst van het museum onderzocht.

De variant 'modern museum' - moderne kunst én historie - is volgens de rapporteurs niet haalbaar, omdat ze aanzienlijke investeringen vereist en de collecties te klein zijn. Een museum met louter eigentijdse wisselexposities wordt te ambitieus geacht voor Roosendaal, want 'er is te veel concurrentie in de omgeving en de kosten zijn te hoog'.

Blijft over het handhaven van het museum op het huidige niveau ("dit zal waarschijnlijk leiden tot sluiting van het museum en imagoschade bij de gemeente", aldus de rapporteurs) of de variant 'historisch hart' met een clustering van erfgoeddoelstellingen, die de voorkeur krijgt.

Evenals het college denkt het bestuur van het Tongerlohuys dat het clusteren van museum en gemeentearchief de functie van het Tongerloplein als cultuurplein ten goede komt. „Maar”, zegt vice-voorzitter Ad van Wesel, „we willen onze taakstelling ten aanzien van hedendaagse kunst blijven vervullen. Dat is ook belangrijk om de jeugd kennis te laten maken met moderne kunstuitingen. We nemen die educatieve taak zeer serieus. We kunnen de gemeente volgen in haar keus voor het ‘historisch hart’, maar willen er nog één taak bij.”

Ook acht Van Wesel uitbreiding van het museum nog niet van de baan. „Gelet op de financiële positie van de gemeente op dit moment is het nu niet aan de orde, maar we blijven met het oog op de toekomst toch naar uitbreiding kijken. Wordt gekozen voor clustering met het gemeentearchief, wat tot besparingen kan leiden, dan ontstaat een nieuwe situatie. Maar eerst bekijken we in een projectgroep samen met de gemeente en het archief welke optie het beste is.”



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Mijn hart kleurt nu al oranje

Laatste nieuws Dichtbij






DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening