College: dossiers weer ter discussie

Auteur: door Govert van Veen govert.vanveen@bndestem.nl |   dinsdag 27 juli 2010 | 19:35 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 27 juli 2010 | 19:44

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Toine Theunis.

Toine Theunis.

ROOSENDAAL - Het college van Roosendaal wil dit najaar alle kosten, plannen, besluiten en dossiers inzichtelijk en transparant maken en opnieuw ter discussie stellen.

Om zo samen met de raad overeenstemming te bereiken over de manier waarop een gigantische bezuinigingsoperatie gestalte moet worden gegeven.

"We stellen alles opnieuw ter discussie en ter heroverweging", zegt wethouder Toine Theunis, "ja ook de plannen voor een nieuw stadskantoor en vmbo. En ook die van de omlegging van de A58."

Roosendaal zal vanaf 2011 jaarlijks tien miljoen moeten bezuinigen. En vanaf 2014 of misschien wel eerder komt daar nog eens twintig miljoen bij.

Dertig miljoen in totaal dus, op een begroting van 210 miljoen. "Dat is gigantisch, nog nooit vertoond", aldus Theunis. Hij spreekt dan ook niet over bezuinigingen maar veel meer over hervormingen. "Want dit dwingt ons ook na te denken over een andere rol van de gemeente in de samenleving. Een gemeente zal straks niet meer, zoals nu, alles op z'n nek kunnen nemen en subsidiëren. Deze veranderingen zullen gepaard gaan met spanningen in de samenleving."

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Het idee is goed maar we leven niet in dromenland.
Ik heb dit al vaker van een wethouder gehoord.
Het zal erg positief zijn dat deze wethouder zijn poot stijf kan houden.
Ik hoop het.
Pauw - 28-07-2010 | 15:42
Ik heb zo voor de neus weg al zo'n 38 miljoen "gevonden"! Was helemaal niet zo moeilijk, gewoon luisteren naar je burgers!
Ger - 28-07-2010 | 14:02
Makkelijk om op vanalles af te geven. enige nuancering:
- Coalitie heeft uitgesproken, dat de lokale lasten niet verhoogd worden;
- Bezuinigingen zijn geen gevolg financieel wanbeleid, maar economische crisis en dan met name de € 30 miljard, die Wouter Bos aan de ING gegeven heeft en ze nu terug gaan halen bij de gemeenten
- VER discussie stadsoevers heeft niets te maken met het wel of niet economisch doorzetten van stadskantoor

Al met al erg zat, dat gemeentes nu in deze situatie komen. We gaan dat inderdaad voelen in de samenleving. Als het niet direct bij de burger gehaald wordt, gaat het zeker ten koste van allerlei andere investeringen vanuit de overheid. Denk aan subsidies aan verenigingen e.d.
Rick - 28-07-2010 | 13:08
Zitten ze straks met zeven man in dat nieuwe stadskantoor.
JJ - 28-07-2010 | 12:27

De tijdelijke burgemeester en wethouder Theunis grijpen hopelijk in op de
dorpse mentaliteit van de afgelopen twintig jaar.
Het financiele wanbeleid wordt eindelijk eens aan de kaak gesteld.
De raad moet eindelijk eens inzien wat ze de laatste jaren kapot gemaakt hebben.
jr. - 28-07-2010 | 12:22

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Poll

Baby's moeten altijd in Roosendaals ziekenhuis geboren kunnen worden.

Laatste nieuws Dichtbij