Voordeeltjes voor gemeenten bij herverdeling Wmo-geld

  dinsdag 06 april 2010 | 04:54 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 06 april 2010 | 08:42

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ANP Photo

ANP Photo

De gemeenten Roosendaal, Rucphen en Halderberge hebben een meevallertje in de financieel slechte tijden.

Een gewijzigde berekening van rijksbijdragen aan de Wmo (Wet maatschappelijke ondersteuning) levert de drie gemeenten voordeel op.

CDA-Tweede Kamerlid Ans Willemse vond de bestaande budgetverdeling niet eerlijk en diende een motie in om dat te veranderen. Die motie is aangenomen met gunstige gevolgen voor de gemeenten. Zo krijgt Roosendaal per inwoner zeven euro extra uit Den Haag en dus jaarlijks 542.339 euro.

De gemeente Rucphen krijgt 428.792 euro meer en Halderberge gaat er 556.263 euro op vooruit.

Onder de Wmo vallen bijvoorbeeld woningaanpassingen voor gehandicapten, de huishoudelijke thuiszorg en welzijnsbeleid.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Poll

Baby's moeten altijd in Roosendaals ziekenhuis geboren kunnen worden.

Laatste nieuws Dichtbij