Achter het stuur met stoornis kan wel

Auteur: door Jan Reijnders j.reijnders@bndestem.nl |   zaterdag 03 april 2010 | 07:32 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 03 april 2010 | 07:49

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

BREDA/ROOSENDAAL - Een ernstige persoonlijkheidsstoornis maakt een automobilist nog niet per definitie ongeschikt voor het rijbewijs.

Dat heeft de rechtbank Breda bepaald in een beroepszaak van een jonge Roosendaalse vrouw, van wie het rijbewijs ongeldig was verklaard. De rechtbank bepaalt dat de directeur van het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen het rijbewijs moet teruggeven aan de vrouw.

De Roosendaalse heeft sinds haar achttiende een borderline persoonlijkheidsstoornis. Ze zegt ook suïcidale neigingen te hebben die ze overigens zelf aan de politie heeft gemeld.Volgens het CBR heeft de vrouw ook een serieus drugsprobleem gehad door misbruik van amfetaminen en cannabis.

De rechtbank ziet echter tal van aanwijzingen dat het de laatste tijd beter gaat met haar.

Haar huisarts zegt dat ze een stabiele indruk maakt en een recente urinecontrole wijst niet op drugsgebruik.

Het CBR heeft volgens de rechter niet aangetoond wat de vrouw nu precies ongeschikt maakt om te rijden. "Want personenmet een ernstige persoonlijkheidsstoornis zijn volgens de regels niet per definitie ongeschikt voor het rijbewijs", stelt de rechtbank.



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
achter het stuur gaan zitten met drank of drugs dat is pas gestoord!!!!!!!!!!
monique - 03-04-2010 | 18:37
Volgens mij hebben ze bij de rechtbank last van borderline persoonlijkheidsstoornis. Keer op keer naïeve en wereldvreemde uitspraken alsof de wereld sinds 1800 heeft stilgestaan. Als die dame straks achter het stuur impulsief suïcidaal wordt, gaat ze dan links rijden als die rechter eraan komt of kiest ze mijn wagen uit, waarin ik met mijn gezinnetje kom aanrijden, om zich te pletter te rijden?
Kees - 03-04-2010 | 14:54
Huisarts zegt dat ze een stabiele indruk maakt. Recente urinecontrole, door wie?
Waar is de GGZ? Novadic-Kentron?
Als iemand zoveel problemen heeft kan de huisarts dat niet alleen af. Zeker niet bij iemand met een borderline stoornis, die hoogstwaarschijnlijk zeer goed mensen kan bespelen.
Mensen met een borderline stoornis zijn zeer impulsief. Dat ze nu stabiel is zegt niets over de (nabije) toekomst. Rijden onder invloed, met suicidale gedachten. Dat zit er aan te komen, das zeker.
Het CBR zal ook niet voor niets het rijbewijs ongeldig hebben verklaard....?
bos - 03-04-2010 | 13:33
Welja. Casus. Iemand laat vrijwillig keuren,wegens medicijngebruik. Sinds paar jaar is er de zogenaamde 'veilige lijst'. Waar middelen opstaan ook overigens die de rijvaardigheid wel degelijk beïnvloeden. Kortom jaren niks aan de hand. Keuring nu andere medicijnen omdat die niet meer mogen volgens 'de verzonnen regels'. Gevolg willen ze tot in oneindige keuren blijkbaar terwijl er niks aan de hand is bij mensen. In bovenstaand gevsal is dat nog maar de vraag. Zeker met dat drugsverleden. Echter de 'goedwillende' mensen ook ouderen kunnen gewoonweg barsten in dit land. Een zootje CBR en geachte minister en tweede kamer tal van mensen lazarus en met drugsgebruik blijken gewoonweg rond te rijden en krijgen rijbewijs zo even terug. Welja. Fijn landje. Staat ook in overigens dat artsen moeten melden. Welke artsen melden in die jaren al? Veel te weinig en dat blijkt. Wie gaat eindelijk eens schoon schip maken in handelswijze van zo'n 'instantie'?
XX - 03-04-2010 | 10:52

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Mijn hart kleurt nu al oranje

Laatste nieuws Dichtbij






DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening