Scène uit De nacht van de Pauw. Vanaf zaterdag 20 maart in Parrotia.foto Chris van Klinken/het fotoburo
"Ottens werk is niet meteen erg toegankelijk en lichtvoetig te noemen."
De Nacht van de Pauw is gecompliceerd en behandelt diepgravende thema's, zoals religie, euthanasie, echtscheiding, gecompliceerde relaties en de verwerking van de dood.
De belangrijkste rollen worden gespeeld door Ad Stofmeel (Carl), Wendy Jongeneelen (Carls jonge echtgenote), Corina van Dijk (Emma, Carls ex), Bernadette Dam (Joanna, de nieuwe vriendin van Emma) en Rini Jongeneelen (de gynaecoloog Leopold die op zijn zieke vrouw euthanasie heeft laten plegen).
Stofmeel: "Schuld en boete en tenslotte verlossing, daar gaat het in dit stuk over, en nog wel behoorlijk tegen de tijdgeest in. De première van De Nacht van de Pauw, in 1996, viel midden in een tijd waarin gediscussieerd werd over de autonomie van het individu. Otten kreeg kritiek op zijn pro-life standpunt. Hoewel de schrijver pas drie jaar nadien katholiek werd, is in De Nacht van de Pauw al een sterk besef aanwezig dat de mens niet zijn eigen werk is", aldus de voorzitter.
Wendy de Rooij, die recent geslaagd is voor haar regieopleiding in Tilburg, maakt met De Nacht van de Pauw feitelijk haar eerste zelfstandige grote toneelproductie.
De nacht van de Pauw wordt gespeeld in Parrotia (de bibliotheek aan de Markt) op zaterdag 20 maart vanaf 20.00 uur, zondag 21 maart (20.00 uur), vrijdag 26 maart (21.30 uur), zaterdag 27 maart om (20.00 uur) en op zondag 28 maart vanaf 20.00 uur.
Reserveren: 076 521 1217 of via reserveren@roosendaalstoneel.nl.





















