Volgende week volgende gespreksronde

  woensdag 10 maart 2010 | 08:50 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 10 maart 2010 | 13:57

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
John Hertogh (VVD): sleutelrol ;René Mol: informateur

John Hertogh (VVD): sleutelrol ;René Mol: informateur

John Hertogh (VVD): sleutelrol ;René Mol: informateur

John Hertogh (VVD): sleutelrol ;René Mol: informateur

1/2
start playing the slideshow
Vervolg van pagina 21 De gesprekken hadden plaats in aanwezigheid van vertegenwoordigers van Roosendaals' grootste partij, de Roosendaalse Lijst.
Op basis van de eerste gespreksronde komt er een advies van Mol aan dezelfde Roosendaalse Lijst over de samenstelling van de meest kansvolle coalitie. Die coalitie dient, volgens de opdracht aan Mol, 'stabiel te zijn, bestuurskracht te hebben en in staat te zijn eigen ambities en (door het Rijk opgelegde) opgaven te realiseren'.

Uiterlijk vrijdag informeert Steven Adriaansen namens de Roosendaalse Lijst de fracties over de uitkomst van de eerste ronde en met welke partijen er verder wordt gepraat over een nieuwe coalitie.

Een sleutelrol bij dit alles is natuurlijk weggelegd voor de VVD, samen met de RL winnaar van de verkiezingen en de fractie met de meeste (negen) zetels. Het is logisch dat in eerste instantie wordt gedacht aan een coalitie van in elk geval deze twee partijen. En vervolgens aan partners die van de coalitie het gewenste stevige en stabiele geheel kunnen maken.

Of de derde winnaar van 3 maart, de Nieuwe Democraten, daarbij is, is maar de vraag. De nieuwe partij houdt er op de onderwerpen Stadskantoor en Stadsoevers een uitgesproken mening op na, eentje die niet correspondeert met die van bijvoorbeeld de Roosendaalse Lijst.

Wie daarentegen gedacht zou hebben dat de VVD zich, gezien de opstelling in de campagne op onderwerpen als bijvoorbeeld stadskantoor en moskeeën in een onmogelijke positie had gemanoeuvreerd, die heeft het mis. Vrijdagavond, tijdens een openbare vergadering, deed John Hertogh namens de VVD al een openlijke handreiking. Hertogh noemde geen van bovengenoemde heikele onderwerpen, integendeel.

"Ik heb niets in het programma van de Roosendaalse Lijst kunnen bespeuren waar wij niet achter kunnen staan." Als dat geen liefdesverklaring is.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Poll

Baby's moeten altijd in Roosendaals ziekenhuis geboren kunnen worden.

Laatste nieuws Dichtbij