Verplichte sloop gaat partijen te ver

door Jan van Zuilen. dinsdag 09 februari 2010 | 00:15 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 09 februari 2010 | 19:22

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

ROOSENDAAL - Ondanks de naderende gemeenteraadsverkiezingen, waarin ze elkaars opponenten zijn, hebben het CDA en de Roosendaalse Lijst (RL) gezamenlijk kritiek op het college van B en W. Dat het CDA kritiek heeft, is niet zo vreemd; die partij zit immers in de oppositie.

Maar in het geval van de Roosendaalse Lijst is het echter best opmerkelijk, vooral omdat het onderwerp van de kritiek een nota betreft van wethouder Steven Adriaansen, tevens lijsttrekker van de Roosendaalse Lijst.

Het gaat om de nota 'Beoordelingskader Initiatieven Buitengebied' en met name het voorstel in die nota om boeren die stoppen met hun bedrijf, te verplichten hun bedrijfsgebouwen te slopen.

Op het vorige week door de landbouworganisatie ZLTO gehouden lijsttrekkersdebat kwam daar al kritiek op. "Na afloop van dat debat ben ik door nog meer boeren aan mijn jasje getrokken en heb ik moeten concluderen dat dit heel slecht valt bij de achterban van de ZLTO. En begrijpelijk want in hun ogen is het gewoon een vorm van kapitaalvernietiging. Bovendien is voor veel boeren de waarde van hun bedrijfsgebouwen een stukje van hun pensioenvoorziening. Dat pak je hen ook af", aldus CDA-lijsttrekker Hans Verbraak.

Samen met de Roosendaalse Lijst heeft het CDA het onderwerp nu op de agenda van de vergadering van de raadscommissie Ruimte van donderdag gezet. Verbraak: "Toen ik hoorde dat de Roosendaalse Lijst ook kritiek had, heb ik voorgesteld om samen op te trekken en dat wilden zij ook. Dat het toevallig om de portefeuille van hun eigen wethouder en lijsttrekker gaat, geeft er wel een pikant tintje aan. Benieuwd hoe ze zich daar donderdag uit redden."

Cees Janssen, de landbouwspecialist van de Roosendaalse Lijst, ziet er echter geen enkel probleem in. "Als je het niet eens bent met je eigen wethouder of vragen hebt over zijn beleid, moet dat kunnen. Dat is ook inherent aan het duale bestel. Dat er nu verkiezingen aankomen en onze wethouder toevallig ook lijsttrekker is, doet daar niets aan af."

Dat Janssen in deze kwestie samen optrekt met een partij uit de oppositie, vindt hij al even vanzelfsprekend. "Verbraak en ik zijn het er samen over eens dat verplichte sloop bij bedrijfsbeëindiging erg ver gaat en slecht uit kan pakken voor boeren. Dan is het logisch dat je samen probeert het beleid op dat punt aan te passen."
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Deden ze maar het pand aan de Stoopstraat slopen, deze staat al 4 jaar na de hennepkwekerijbrand er bij zoals kort na de brand, maar daar wil de gemeente zijn handen niet aan branden zeker.
weet nog dat er een schouw was in de wijk Kalsdonk, men kwam langs, en was het er mee eens dat dit niet zo kon, maar ondertussen gebeurt er niets !!!!
Tom - 09-02-2010 | 19:27
Ja Cees, en nu nog je rug recht houden!
Ger - 09-02-2010 | 15:14
Zo zie je maar weer hoe goed je als "burger"op moet letten.
O. Mouwen - 09-02-2010 | 11:55
Ach, de raadsleden van de RL en het CDA blijken vooral brave mensen, eens gekarakteriseerd als rooms en rimpelloos. Dat de RL al jaren wethouders levert die er niets van bakken, is algemeen bekend. Maar dat het CDA in de oppositie zit? Niets van gemerkt.
Uit landelijke en provinciale verkiezingsuitslagen blijkt overigens steeds weer dat de kiezers van de Roosendaalse Lijst grotendeels CDA stemmen. Met andere woorden: beide vissen in dezelfde verkiezingsvijver. Een pot nat dus!

Nee, dat komt wel goed. Adriaansen, de visieloze RL-wethouder van ruimtelijke ordening zal, na toestemming van zijn ambtenaren, braaf water bij de wijn doen. Boze tongen beweren dat het een schijngevecht is, met het oog op de raadsverkiezingen en met het uiteindelijke doel de agrariërs te paaien.

Ben overigens benieuwd hoeveel de totstandkoming van de beleidsnotitie 'Beoordelingskader Initiatieven Buitengebied' (die mogelijk in de papiervernietiger gaat) weer heeft gekost.
De afgelopen jaren immers, heeft de Roosendaalse ambtenarij onder verantwoordelijkheid van B&W onrechtmatig tientallen miljoenen euro’s uitgegeven voor de inhuur van externe beleidsmedewerkers, ad interim managers, tijdelijke projectleiders, consultants e.d. Alleen al in 2008 werd daarvoor € 11.122.404,- uitgegeven! € 3.173.516,- werd in dat ene jaar aan uitzendkrachten betaald! Een raadsenquête waardig, zo zou je menen. Ben benieuwd.
Zie voor het rapport van de onafhankelijke Rekenkamer West-Brabant van 24-12-2009 (http://www.raad.roosendaal.nl/dsc?c=getobject&s=obj&!sessionid=1cLd!DmM!2AD1FIodrhoUhCt3M4aGBJh@SuGEX@lW9pD8XH1!b8xG1jif1WxRze8&objectid=38486&!dsname=default)
Tullepetaon - 09-02-2010 | 09:28

Reageren

Roosendaal














Overledenen