Veel steun opvang drugsverslaafden

Auteur: door Paulus Smits |   maandag 20 juli 2009 | 12:47 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 21 augustus 2009 | 19:37

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ROOSENDAAL - Voor de vestiging van een opvangcentrum voor uitbehandelde chronisch drugsverslaafden, krijgt wethouder Kees Jongmans (zorg, PvdA) ) steun van de voltallige gemeenteraad.
Die is op initiatief van GroenLinks en de Socialistische Partij in actie gekomen, nadat op de website van deze krant een reeks heftige anti-reacties van tegenstanders was geplaatst. "Het is een kwestie van beschaving", vindt fractieleider Peter den Hartog van de Roosendaalse SP, "dat je ook de mensen met een verslaving zorg biedt. Dat vermindert bovendien de criminaliteit. Een plan voor zo'n opvangcentrum moet zorgvuldig worden gecommuniceerd met de bewoners van de wijk waar zo'n centrum zou moeten komen. Dat zou bij voorkeur een wijk met draagkracht moeten zijn, dus zeker geen probleemwijk."

Ook Hans Verbraak van het CDA vindt dat wethouder Jongmans niet moet wijken voor campagnes via websites. "We ontkomen er niet aan dat inwoners hun mening geven. Maar we moeten niet opzij gaan voor negatieve opmerkingen. Wij staan dus achter het college."

Jan Peeters, als fractieleider van GroenLinks één van de twee initiatiefnemers van de steun voor het plan, signaleert een toenemend verzet van buurtbewoners tegen gemeentelijke plannen. "Of het nu gaat om scholenbouw, een moskee of een sportcluster, het lijkt wel of mensen overal tegen zijn. Maar de komst van een voorziening voor chronisch verslaafden betekent voor onze gemeente een stap voorwaarts op het pad van beschaving."

Paul Klaver van de PvdA vindt dat politici zeker niet de mond moeten snoeren van opstandige burgers. "We gaan daar in Roosendaal zorgvuldig mee om. Maar we moeten ook rekening houden met de belangen van de mensen voor wie een voorziening bestemd is."

De VVD is bij monde van Liesbeth Willemse van mening dat het plan van wethouder Jongmans er goed uitziet, inclusief de aanpak van het inlichten van wijkbewoners. "De felle reacties kun je niet voorkomen. Maar er is extra reden om deze kwestie zeer zorgvuldig met de buurt te communiceren."

In Utrecht zijn de afgelopen jaren positieve ervaringen opgedaan met deze vorm van opvang.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
De arrogantie en hypocriete houding van deze bestuuders is onbeschrijfelijk. Zet het aub in hun eigen achtertuin!!!!
Jack - 21-08-2009 | 19:37
De houding van B&W van het boerengat-met-grote-stad-pretenties-Roosendaal t.o.v. haar inwoners is weer eens stuitend. Hoe arrogant om welgemeende en gegronde bezwaren af te doen als het eeuwige anti geluid van de burgers. Zgn. onder de noemer de mensen hebben altijd wel iets te klagen dus negeren maar weer. Ik weet zeker dat al de 'in het geheim' bekokstoofde veel te dure en niet in de omgeving passende bouwplannen zeker niet enigzins in de buurt van de heren en dames bestuurders hun eigen woningen worden geplaatst. Chronische verslaafde drugsgebruikers zijn een probleem voor grote steden en die mensen dienen i.d.d. ook zorg te krijgen. Maar is het realiseren van woonunits in de zgn wat betere woonwijken niet vragen om een regionale aantrekkings factor?? Hoe staat het met de stijging van weer eens drugsgerelateerde criminalliteit in de desbetreffende wijken die voor het blok gesteld worden?? Overleg en duidelijke uitleg vooraf en het peilen naar draagvlak onder de inwoners van zulke ingrijpende gemeentelijke beslissing zou hier inderdaad meer op zijn plaats zijn. Volstaat dagopvang voor de reeds aanwezige verslaafden niet genoeg dan? En ehm is dit trouwens niet een verantwoording van GGZ ipv weer eens woningcorporatie (investeringsmaatschappij) Aramis???
Bastiaan - 21-07-2009 | 17:31
Boter op hun hoofd!! Over een paar jaar komen ze zeker tot inkeer, maar dan is uiteraard te laat!
Ger - 21-07-2009 | 14:06
Steun van elkaar ja, elkaars rug dekken, maar het is zeker weten niet de keuze van het volk. Wedden?
Taxitom - 21-07-2009 | 12:28
Is het voltallig gemeentebestuur, uiteraart links voorop, voor plaatsing. En de 75000 inwoners? Tellen die weer niet mee. Waarom moeten wij nog kiezen,ze drukken toch door.
boris1 - 21-07-2009 | 10:43

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Poll

Baby's moeten altijd in Roosendaals ziekenhuis geboren kunnen worden.

Laatste nieuws Dichtbij