Het is druk bij dierenliefhebster Els Adams. Ze heeft zestien honden, 54 katten en tien paarden opgevangen. foto Chris van Klinken/het fotoburo
Adams is voor vriendelijk actie voeren. ,,Ik zie geen heil in het bevrijden van nertsen of proefdieren. Daar maak je het zelfs alleen maar erger door want er komen nieuwe dieren voor in de plaats." Adams schrijft haar publicaties 's nachts. Overdag heeft ze het te druk met de opvang van honden, katten en paarden die letterlijk ten dode waren opgeschreven. Thuis aan de Dennenstraat heeft ze belangeloos een particulier dierenopvangcentrum gebouwd. Daar biedt ze momenteel zestien honden, 54 katten en tien paarden een warm onderdak. Het is een compleet verzorgd dierenvakantieverblijf met voor ieder dier een opvallend schoon kamertje compleet met bank, verwarming, tapijt en bed. Misschien is de benaming psychiatrisch dierenziekenhuis beter op haar plaats, want veel van de dieren die via dierenartsen uit het hele land bij Adams worden gebracht, zijn zwaar getraumatiseerd. "Het zijn allemaal dieren die naar de dierenarts werden gebracht om te worden afgemaakt. Vaak zijn het ooit impulsaankopen geweest. Later verzinnen mensen de gekste smoesjes om het dier te laten afmaken."
Adams schiet in de lach: ,,Ik heb hier zelfs een anti-sekskat. Die moest dood omdat hij volgens de eigenaresse zo boos keek. Haar vriend kon daardoor geen erectie krijgen." De dierenvriendin probeert de dieren weer 'huiskamerproof' te maken.
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.



Sorteer reacties




















