Heuse wereldprimeur in Wiekendael

Auteur: door Paulus Smits paulus.smits@bndestem.nl |   maandag 08 december 2008 | 07:27 | Laatst bijgewerkt op: maandag 08 december 2008 | 07:39

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Silverfitness op de afdeling fysiotherapie van het Roosendaalse verpleeghuis Wiekendael. De revaliderende patiënten zijn onder de indruk van de vele mogelijkheden. foto Ingrid Bertens/het fotoburo

Silverfitness op de afdeling fysiotherapie van het Roosendaalse verpleeghuis Wiekendael. De revaliderende patiënten zijn onder de indruk van de vele mogelijkheden. foto Ingrid Bertens/het fotoburo

ROOSENDAAL - Een wereldprimeur in Wiekendael. Op de afdeling fysiotherapie van het Roosendaalse verpleeghuis staat een SilverFit-beweegcomputer die revaliderende patiënten op speelse wijze helpt bij het 'mobiliseren'.


Het apparaat is ontwikkeld in Rotterdam, bij het bedrijf SilverFit, dat zich geheel toelegt op de ontwikkeling van gezondheidsspellen. Tegenwoordig zijn dat digitale activiteiten, die echter niet zittend achter een pc worden volbracht, maar bewegend tegenover een levensgroot scherm. Daar wordt de revalidant uitgenodigd zijn ledematen te gebruiken. Ernaast staat dan ook nog eens een Europese primeur, een E-Fitness-ligfiets, die in Amerika is ontwikkeld.

Silverfitness heet het concept in Wiekendael, dat morgen wordt gepresenteerd. Een concept rondom de SilverFit, waarbij de revalidant door een unieke combinatie van apparaten en technieken op een zeer ontspannen manier kan bewegen en op krachten kan komen. Begeleid door een uitgebreid team van (para-)medici.

Uit heel het land hebben zich instellingen gemeld die kennis willen nemen van de opzet in Roosendaal. De veertien fysiotherapeuten van Groenhuysen verwachten er veel van. Rolf van der Burgt en Eefje van Enschot: "De spellen zijn toegesneden op de interesse en motoriek van oudere spelers. De eenvoudigste spellen kunnen zittend of vanuit een rolstoel worden gespeeld, heel laagdrempelig. Maar op het moeilijkste niveau kan men zich ook in het zweet werken."

De revaliderende patiënten zijn onder de indruk van de mogelijkheden, waarvan ook niet-cliënten van Groenhuysen gebruik kunnen maken.

Oud-huisarts Piet Witlox, in een rolstoel herstellend van een hernia-operatie, denkt de komende maanden stevig aan de slag te gaan met de computergestuurde hulpmiddelen. "Hoe lang ik hier zal blijven, weet ik nog niet, maar ik ga wel flink aan de slag."



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Mijn hart kleurt nu al oranje

Laatste nieuws Dichtbij






DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening