Diederik Samsom waarschuwt de leerlingen van de bovenbouw van het Munnikenheide College, dat de huidige energiebronnen uitgeput raken: 'Over veertig, vijftig jaar is het echt gedaan met gas, kolen en olie.' foto Peter van Trijen/het fotoburo
Kamerlid Samsom was op uitnodiging van fractievoorzitter Ton Bergenhenegouwen van de plaatselijke PvdA naar Rucphen gekomen. Het idee van Bergenhenegouwen om Samsom in contact te brengen met jongeren, vond het Kamerlid prima.
Want de jeugd van nu moet meehelpen om Nederland aan de duurzame energie te krijgen. "Over veertig, vijftig jaar is het echt gedaan met gas, kolen en olie. Zijn we dan niet helemaal overgestapt op duurzame energie, met zon en wind als leveranciers, dan hebben we echt een groot probleem. Jullie moeten banen zoeken in de techniek, want er werken veel te weinig mensen aan oplossingen."
En daarmee raakte hij ook directie en docenten van het Munnikenheide College. "Het vmbo heeft een negatief imago, maar hier worden wel de vakmensen van de toekomst opgeleid. Mensen waar een schreeuwend tekort aan is."
Na het praatje in de aula voor de hele bovenbouw van de school, praatte Samsom nog apart met vierdejaarsleerlingen Zorg en welzijn. Zij hebben voor het vak maatschappijleer examen over onder andere politiek en vonden het best spannend om iemand die regelmatig op tv te zien is, nu eens te spreken. Wat Samsom zelf bijdraagt aan een beter milieu, wilde Kelly de Jong weten. "Hebt u een windmolen in uw tuin staan of zo?"
Nee, die had Samsom niet, maar wel zonnepanelen op zijn dak. Dat Nederland daar niet massaal aan meedoet, heeft nog alles te maken met de prijs. "Wil je via zonnepanelen genoeg elektriciteit produceren om jezelf mee te voorzien, moet je 20.000 euro investeren." De overheid kan daar met subsidies aan bijdragen. "Er is net een nieuwe subsidieronde ingezet." Wat dat betreft is de school zelf trouwens ook goed bezig. Trots werd Samsom meegetroond naar boven, waar hij zicht kreeg op de fonkelnieuwe zonnecollectoren op het dak. "Mooi", prees hij. Daarna was het tijd voor een bezoekje aan de heemtuin.


Sorteer reacties


















