De Coop met carnaval open

Auteur: door Jan van Zuilen |   donderdag 09 februari 2012 | 08:32 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 09 februari 2012 | 08:51

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Ronnie Gommers wil met carnaval de deuren van De Coop openen. Dat is dan op basis van een tijdelijke vergunning. Voor definitieve papieren moet het café nog aangepast worden. 'Dat is goed te doen.'foto Jan van Zuilen ;Ronnie Gommers wil met carnaval de deuren van De Coop openen. Dat is dan op basis van een tijdelijke vergunning. Voor definitieve papieren moet het café nog aangepast worden. 'Dat is goed te doen.'foto Jan van Zuilen ;Ronnie Gommers wil met carnaval de deuren van De Coop openen. Dat is dan op basis van een tijdelijke vergunning. Voor definitieve papieren moet het café nog aangepast worden. 'Dat is goed te doen.'foto Jan van Zuilen

Ronnie Gommers wil met carnaval de deuren van De Coop openen. Dat is dan op basis van een tijdelijke vergunning. Voor definitieve papieren moet het café nog aangepast worden. 'Dat is goed te doen.'foto Jan van Zuilen ;Ronnie Gommers wil met carnaval de deuren van De Coop openen. Dat is dan op basis van een tijdelijke vergunning. Voor definitieve papieren moet het café nog aangepast worden. 'Dat is goed te doen.'foto Jan van Zuilen ;Ronnie Gommers wil met carnaval de deuren van De Coop openen. Dat is dan op basis van een tijdelijke vergunning. Voor definitieve papieren moet het café nog aangepast worden. 'Dat is goed te doen.'foto Jan van Zuilen

SPRUNDEL - Café De Coop in Sprundel gaat weer open. Het café dat sinds sinds het plotselinge overlijden van kastelein Rudie Roks vorig jaar zomer gesloten was, heeft een nieuwe exploitant gevonden.

Het is Ronnie Gommers, volgens eigen zeggen een rasechte Sprundelaar met hart voor het dorp.

"Een van de redenen waarom ik dit avontuur aanga is dat ik vind dat er te weinig te doen is in ons dorp. Daar wil ik verandering in brengen", aldus de jonge ondernemer. Gommers gaat nu doen waar hij tot op heden anderen bij adviseerde, namelijk zelfstandig ondernemer worden. Gommers doet dat in zijn hoedanigheid als regio-manager van de non-profit organisatie Jong Ondernemen. Daarvoor had hij als bedrijfsadviseur bij de Rabobank ook al veel met zelfstandige ondernemers te maken. "Ik weet dus wel zo ongeveer waar ik aan begin en wat me te wachten staat", zegt Gommers.

Voor hij toehapte, heeft hij eerst wel het café en de zaal er achter goed laten onderzoeken en laten toetsen aan de vergunningsvoorwaarden. "In het dorp werd gezegd dat het café wel nooit meer zou opengaan omdat er veel aan gedaan zou moeten worden om te kunnen voldoen aan de eisen, maar dat valt gelukkig wel mee. Laat ik het zo zeggen: het is goed te doen om het café aan te passen aan de eisen die de gemeente stelt aan dingen als geluidsoverlast."

Gommers blijft overigens wel parttime werken als regio-manager bij de organisatie Jong Ondernemen. Dat er een woning is boven het café komt hem goed uit. "Ik was al op zoek naar een woning om met mijn vriendin te kunnen gaan samenwonen. Dat kunnen we nu mooi boven het café doen."

De bedoeling is dat De Coop op de vrijdag voor carnaval voor het eerst weer open is. Maar dat is nog even op basis van een tijdelijke vergunning die tot en met carnavalsdinsdag geldig is. Daarna moet Gommers wachten op een definitieve vergunning. Zodra die binnen is kan Gommers zijn zaak echt officieel openen.

Met de heropening van De Coop krijgt Sprundel een oud, vertrouwd café terug. Hoe oud het is weet Gommers niet precies. "Maar het is in ieder geval ouder dan de voetbalvereniging, want die bestaat zestig jaar en die heeft haar oprichtingsvergadering in De Coop gehouden."

De naam De Coop dankt het café aan de bijnaam van een van de vorige kasteleins, Kees Hermans. Die was behalve kastelein, voerman en handelaar in kippen en konijnen. Vanwege die handel had hij altijd een bordje 'Te koop' voor het café staan. Dat was nog in de goede oude tijd dat Sprundel zo'n dertig cafés telde. Daar zijn er nu nog maar twee van over: De Coop en de Drie Zwaantjes.



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ook wijkvereniging de Branden wil jullie heel veel succes en plezier wensen in café de Coop!
Wijkvereniging de Branden - 10-02-2012 | 13:54
Ronny en Marloes
Succes
sprundel is blij met jullie !!
Fam Blom - 09-02-2012 | 21:21
Ronny en Marloes,
Heel Veel Sucses,komt er weer wat leven in de brouwerij.
Dat gaat zeker lukken.
Hele goeie en leutige carnavalsdagen!!!
WEMME WA TE VIEREN.
buurtbewoner - 09-02-2012 | 21:05
Succes gozer! Helaas lust ik geen bier, maar zal is een paar sapkes komen drinken!
vdbabos@hotmail.com - 09-02-2012 | 19:49
Heel veel succes, een goeie carnaval en dag ge er net zo veul leutige uurkes mag beleven als ik heb gehad..
Petra van Dineke van de Coop (kwop) - 09-02-2012 | 19:44

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Mijn hart kleurt nu al oranje

Laatste nieuws Dichtbij






DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening