Actievoerders vertrekken vanuit Roosendaal met de bus naar Den Bosch om daar te protesteren tegen de voorgenomen bezuinigingen op de WSW.foto Peter van Trijen/het fotoburo
Toch merkte Sjaak Snepvangers van de vakbond Akvabo, die met de bus vanuit Roosendaal meereed, dat er meer strijdlust komt. "Ik heb nu vier, vijf bijeenkomsten meegemaakt. Die waren redelijk rustig. Nu was er meer kabaal. Staatssecretaris van sociale zaken Paul de Krom, die er ook was en die de bezuinigingen vorm moet geven, werd zowat van het podium afgeblazen."
De sociale werkplaatsen vrezen dat er 60.000 tot 70.000 banen verloren gaan, als de bezuinigingen doorgaan. Snepvangers: "Veel mensen beseffen niet dat het niet alleen om de sociale werkplaatsen gaat. Ook de bijstand en de Wajong (regeling voor jonge gehandicapten) worden keihard aangepakt. In totaal gaat het misschien wel om 400.000 mensen."
Het zou mooi zijn als die in het voorjaar allemaal in Den Haag zijn als de bezuinigingswet behandeld wordt in het parlement.
Snepvangers: "Dan zouden alle directeuren van de sociale werkplaatsen moeten zeggen: we gaan dicht en óp naar Den Haag. Die wet en bezuinigingen moeten echt van tafel!"


Sorteer reacties




















