Gestolen auto crasht op A59 Terheijden: drie gewonden
- Foto's
- 1
TERHEIJDEN Bij het ongeval zaterdagavond even over half elf op de A59 ter hoogte van Terheijden gaat het waarschijnlijk om een gestolen auto. De wagen sloeg over de kop en belandde in een sloot. De drie inzittenden raakten daarbij gewond en zijn overgebracht naar het ziekenhuis.
De auto reed over de rijbaan van knooppunt Zonzeel in de rijrichting van knooppunt Hooipolder. Bij Terheijden verloor de bestuurder de macht over het stuur. De drie inzittenden konden zelfstandig uit het wrak komen.
De brandweer maakte met loopplanken een brug over de brede sloot om bij gewonden te komen. Er kwamen vier ambulances en een traumahelikopter naar de plaats van het ongeval. De bestuurder meldde dat er nog een vierde inzittende was, die er te voet er vandoor zou zijn gegaan.
Brandweerduikers controleerden de auto en de sloot, terwijl de politie met een politiehond en de helikopter op zoek ging naar de zogenaamde vierde persoon. Die bleek helemaal niet te bestaan. De 38-jarige bestuurder wilde met zijn verhaal de hulpverleners op een dwaalspoor zetten. De reden daarvan werd, aldus de politie, al snel duidelijk toen het kenteken werd nagetrokken.
Op de gecrashte Toyota Yaris zaten gestolen kentekenplaten van een Ford Ka (uit Etten-Leur). De auto zelf is vermoedelijk ook gestolen. Wat de drie inzittenden betreft gaat het om een 53-jarige man uit Raamsdonksveer. Hij liep een gebroken rug op. Een 26-jarige vrouw uit Raamsdonksveer is onder water buiten bewustzijn geweest. Een 38-jarige man uit Oosterhout mocht na medische verzorging naar huis.
Op basis van de eerste verklaringen van betrokkenen en getuigen en het aangetroffen ‘sporenbeeld’, gaat de politie er op dit moment vanuit dat de 38-jarige Oosterhouter achter het stuur zat. Voor de zekerheid is van alle drie de inzittenden een bloedproef afgenomen om vast te stellen of er alcohol of drugs in het spel waren. Verkeersgevaarlijk rijgedrag is waarschijnlijk de aanleiding van het ongeluk, aldus de politie.