Camping Biesbosch Marina, in de schaduw van de Amercentrale, wordt momenteel beheerd door het management van de Biesbosch Marina. Op de website van de jachthaven wordt de camping betiteld als 'ons kroonjuweel'. archieffoto foto Peter van Trijen
Met De Koning Yacht-Painters lijkt zich eindelijk een serieuze koper aan te bieden. De onderhandelingen over het perceel grond van de camping zijn nog niet afgerond. De sterk verlieslijdende camping is een blok aan het been van de Biesbosch Marina Drimmelen en belangrijke oorzaak van de verliezen van de jachthaven.
Een dwingende eis van kandidaat- koper De Koning Yacht-Painters is dat er een ontsluiting van het terrein naar het water in de zuidoosthoek van de jachthaven komt. Het bedrijf wil daar investeren in een scheepslift om te behandelen jachten uit het water te kunnen halen. Wanneer het Oosterhoutse bedrijf zich inderdaad aan de jachthaven gaat vestigen, vraagt dit om een verandering van de bestemming van het campingperceel: van recreatief naar bedrijfsterrein.
Het aan de Technologieweg gevestigde De Koning Yacht-Painters wil naar Drimmelen omdat er in Oosterhout geen watergebonden perceel beschikbaar is.
Bij vestiging aan de Technologieweg was wel toegezegd dat er een openbare laad- en loswal nabij ons perceel zou komen in het Wilhelminakanaal.
Die is er na vele jaren gekomen, maar biedt te weinig mogelijkheden voor het bedrijf.
De Koning Yacht-Painters is, voor zover bekend, de tweede kandidaat die zich dit jaar voor de camping meldt. Eerder liet HOI Recreatie uit Geertruidenberg weten bereid te zijn de camping van de Biesbosch Marina Drimmelen over te nemen. De vraagprijs was toen 2 miljoen euro.
Op 22 juli liet het college van B en W aan de raad weten dat er gesprekken waren met 'een kandidaat' maar dat een concreet bod was uitgebleven. Het college kondigde toen al aan te denken aan het omzetten van de bestemming van de camping.
In een vertrouwelijke brief aan de raad, eind september, bevestigen B en W dat er opnieuw serieuze gesprekken zijn met 'een gegadigde': "Als tot wijziging van de recreatieve bestemming naar een bedrijvenbestemming wordt overgegaan."
B en W kondigen in dat verband een nadere notitie en concluderen voorzichtig dat de nieuwe ontwikkelingen mogelijkheden bieden om de camping kwijt te raken.
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.



Sorteer reacties
zie ook: 




















