Maurice den Exter uit Made vertoeft dezer dagen in Las Vegas in de Verenigde Staten van Amerika, waar hij de kapsels van de kandidaten voor de Miss Universe 2010-verkiezingen onder handen heeft. 'Het is de kick dat ik hier mag staan, dat ik dit mag doen.'
MADE/ LAS VEGAS - Wat zullen veel mannen Maurice den Exter benijden.
En dezer dagen zit hij midden tussen de 83 mooiste vrouwen ter wereld. De plek waar hij aan hun haar mag zitten is Las Vegas, waar dit jaar de verkiezing van Miss Universe 2010 gehouden wordt. De voorronden zijn donderdag begonnen; de halve finale was gisteren en de finale is maandag.
"Het is inderdaad geweldig, ik kan niet anders zeggen", grinnikt hij. Toch geniet hij om andere redenen dan menigeen zou denken. "Het is de kick dat ik hier mag staan, dat ik dit mag doen. Samen met een collega uit Rotterdam ben ik de enige uit Europa van het hele team aan kappers."
De sfeer daar, die vindt hij ook super. "Kapsones? Nee, daar heeft geen enkele vrouw hier last van. Zulke beelden zie je alleen maar op tv. De sfeer is hier juist heel relaxed, ze zijn heel vriendelijk en gunnen elkaar alles. Ook met de andere kappers heb ik het heel erg naar mijn zin. Ik heb hier de tijd van mijn leven."
Er staat wel iets tegenover. De Madenaar maakt dagen van 8 uur 's morgens tot 11 uur 's avonds. Elke dag staat er iets anders op het programma: bikini's, galakleding – dat soort werk. Alle dames moeten daarvoor in de stoel om hun haar te laten stylen. Hij heeft de kandidates uit onder andere Puerto Rico, Finland, Zweden, Zwitserland, België en natuurlijk ook Nederland onder handen gehad. Zijn favoriet is Miss Ierland. "Ongelooflijk, wat een benen."
Voor feestjes heeft hij tot nog toe absoluut geen tijd gehad. "Het enige wat ik zie, is mijn hotelkamer en de studio. Ik ben sinds woensdag nog helemaal niet buiten geweest. Idioot, hè?" Casinobezoek zal er sowieso niet van komen. "Ik hou helemaal niet van gokken! Ik heb nog nooit ook maar één euro in zo'n machine gegooid."
Kapsones zijn de kapper zelf trouwens ook vreemd. "Ik vind het heerlijk om weer thuis in Made te zijn en te werken; dat is voor mij ontspanning. Wat ik daarbuiten doe, is iets wat ik – dat geef ik toe – altijd graag heb gewild. Niet voor niets hebben we de afgelopen jaren veel Coiffure Awards in de wacht gesleept. Maar ik doe het niet alleen voor mezelf, ook voor mijn team. Ik wil ze laten zien hoe ver je met ambitie kunt komen en hoop dat op hen over te dragen."


Sorteer reacties
zie ook: 




















