Blaastest op schoolfeest Oelbert Oosterhout

Auteur: door Margriet van Rooden |   maandag 07 december 2009 | 08:50 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 07 april 2010 | 08:37

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

OOOSTERHOUT- Het Sint-Oelbertgymnasium in Oosterhout experimenteert vrijdag tijdens een schoolfeest met een steekproefsgewijze alcoholcontrole.

De school volgt hiermee het voorbeeld van enkele andere middelbare scholen, zoals het Mgr. Frencken College.

"Wij worstelen al gedurende een aantal feesten met jongeren die voor het schoolfeest flink indrinken. Tijdens het feest staan ze te spugen in de toiletten en dat soort dingen", licht rector Hanneke Blom de maatregel toe.

De schoolleiding van het gymnasium leent voor het feest van vrijdag een blaasapparaat van een andere school om de nieuwe regels te testen. Leerlingen bij wie de blaastest 'uitslaat', wordt de toegang tot het feest geweigerd en zij moeten naar huis bellen om hun ouders te informeren.

Op de schoolfeesten wordt wel alcohol geschonken aan leerlingen vanaf 16 jaar, maar volgens Blom niet meer dan vijf consumpties. "Het feest duurt van 20.30 tot 00.30 uur. In die periode zijn vijf glazen alcohol voldoende verwerkt om op de fiets naar huis te kunnen", stelt Blom.

De leerlingen ontvingen vorige week woensdag een brief over de maatregel en dachten dat het een 1 aprilgrap was.

Blom kreeg van een aantal ouders positieve reacties. Leerlingen zouden spreken van een 'beperking van de vrijheid'.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
inderdaad balen voor ons.... we verwachten niemand meer nee... leuke school hebben wij he?!?
organisatoren - 07-04-2010 | 19:00
balen voor de orginisatoren, nu komt er natuurlijk geen hond meer
balen - 06-04-2010 | 19:46
super! Laat ze dit ook in kroegen doen heb je tenminste niet zo'n last van die kotsende mensen!!!
gezellig zonder alcohol!! - 06-04-2010 | 17:48

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Stelling Oosterhout

Ik vind mezelf te dik.

  zie ook: Gemeente Drimmelen wil overgewicht inwoners aanpakken

Laatste nieuws Dichtbij