[VIDEO] OOSTERHOUT - Wat woensdagmiddag begon als normale bekeuringssituatie, liep uit op de arrestatie van drie jongeren en een aangifte wegens mishandeling tegen een politieman.
Zie ook:
De gebeurtenissen op woensdag speelden een rol in de tijdelijke sluiting van
buurthuis de Bunthoef dit weekeinde, beaamde de Oosterhoutse burgemeester
Stefan Huisman donderdag.
Wat gebeurde die middag? De verhalen van
gearresteerde jongeren en politie sluiten, op een enkel punt na, op elkaar
aan. Een 22-jarige Oosterhouter reed tegen vier uur de parkeerplaats bij de
Bunthoef op, waar op dat moment ook agenten waren. Zijn vriendin en broer
zaten ook in de auto. "Ik maakte mijn gordel al los omdat ik een
parkeerplaats zag", zegt de man. "Toen ik uitstapte heb ik even
bij de auto met een vriend gepraat; daarna liep ik naar de Bunthoef om te
gaan stemmen." Volgens zowel de politie als de man zelf sprak een agent
hem toen aan. Die wilde de man bekeuren omdat hij geen gordel droeg.
"Ik zei, een beetje lacherig: nee toch, voor die tien meter zonder
gordel, ga je nou echt zo zielig doen?", vertelt de 22-jarige. Zowel de
politie als de man zelf bevestigen dat hij die uitspraak nog eens herhaalde.
De agent waarschuwde: als hij het een derde keer zou zeggen, zou dat worden
opgevat als belediging, en moesten ze de bekeuring verder afhandelen op het
bureau. "Zonder na te denken floepte ik het er nog eens uit", zegt
de Oosterhouter.
Daarop meldde de agent dat de man mee moest naar het bureau. Hij werkte in eerste instantie rustig mee, zeggen zowel de politie als de man. Dan lopen de verhalen uiteen. „Ik gaf mijn sleutels en telefoon aan mijn vriendin en wilde meelopen. Maar ik bedacht me dat ik misschien te laat terug zou zijn om nog te stemmen. Dus zei ik dat ik eerst mijn stem uit ging brengen, en liep weer richting Bunthoef.” Een politiewoordvoerder stelt echter dat de man zonder iets te zeggen wegliep, en even verderop probeerde een agent met zijn vuist te slaan; die zou de slag hebben ontweken. De gearresteerde man zelf ontkent dit.
Hoe dan ook liep de situatie uit de hand op het moment dat de man wegliep bij de agent, die hem in eerste instantie wilde bekeuren. Volgens de man zelf ‘doken vier agenten op hem af’, terwijl hij al stil stond; volgens de politie zou hij zich echter hebben verzet tegen de arrestatie. De broer en vriend van de man renden naar hem toe. „Zij probeerden de aanhouding te voorkomen”, meldt de politie. „We hebben vergeefs geprobeerd ze weg te duwen.” De broer en vriend zeggen dat zij de Oosterhouter te hulp wilden schieten, omdat hij ‘met geweld tegen de grond werd gewerkt’. „Ik riep: doe rustig”, zegt de vriend. „Ik probeerde bij hem te komen. Een agent pakte me in mijn nek, ik kreeg een knietje in mijn borst en klapte dubbel. Er was chaos, ik had niet het idee dat de politie de zaak onder controle had.”
Op het moment dat de broer en vriend zich mengden in de arrestatie, vroegen aanwezige agenten assistentie van collega’s. Al bezweren de jongeren die werden gearresteerd dat zij zich niet agressief opstelden, de politie heeft dat anders ervaren. „Collega’s roepen niet zomaar assistentie in.”
Een agent die vanaf het naburige bureau naar de Bunthoef toe rende, duwde de vriendin van de eerste arrestant de bosjes in. „Ik wist niet wat er gebeurde”, zegt zij. „Ik riep dat de politie rustig moest blijven, begreep niet waarom ze mijn vriend zo hard aanpakten. Ik schrok: al die agenten, zoiets verwacht je niet - niet in Nederland. Er gebeurde heel veel tegelijk. Ik heb nachten slecht geslapen.”
De politie stelt dat de vrouw niet reageerde op herhaalde verzoeken om naar
achteren te gaan en ‘zich niet weg liet duwen’. „Een collega heeft haar
daarop met twee handen een duw gegeven”, erkent de politie; „Zij viel in de
bosjes.” De vrouw heeft aangifte gedaan van mishandeling. Volgens de
politiewoordvoerder is die aangifte inmiddels in behandeling genomen.



Sorteer reacties
zie ook: 




















