Marco van Strien met zijn beker en met een verse voorraad Brabantse kès-metworst. foto Johan Wouters/het fotoburo
Het aardige aan deze vakwedstrijd van het Slagers Vakonderwijs in Best is dat niet alleen slagers maar ook bakkers en groentemannen meedingen naar de prijzen.
Marco van Strien: "Het draait om voedsel en het draait om innovatie, vooral om dat laatste."
Van Strien bedacht zijn innovatie gewoon thuis, in zijn luie stoel, bij een glaasje port: "Ik ben een portliefhebber. Daar eet ik dan graag een stukje van mijn eigen metworst bij en een stukje kaas met mosterd. Waarom dat alles niet door elkaar gegooid? Ja, behalve de port dan."
Als basis gebruikt Van Strien grof gemalen varkensvlees, waarvan hij de metworst maakt, waarmee hij in 2007 al eens een nationale titel won.
Als innovatie voegt hij toe kleine blokjes lichtbelegen boerenkaas ('Van Kaasland uit Dongen') en groffe mosterd van restaurant De Hofstee in Bladel: "Mengen, nachtje laten staan om op temperatuur te komen, velletje eromheen, in de rookkast en klaar is Kees."
Het was volgens Van Strien een 'geweldige wedstrijd' in Boxtel: "Mijn werk is mijn hobby en omgekeerd. Het is mooi om de strijd aan te gaan met tachtig gelijkgestemden. Ik heb heerlijke cake gegeten van bakker Allard uit Drunen."


Sorteer reacties
zie ook: 




















