Auteur: door Ralph van Wolffelaar |
maandag 13 juli 2009 | 23:32 | Laatst bijgewerkt op:
vrijdag 17 juli 2009 | 09:41
Onder toeziend oog van Danny Jansen (roze shirt) wordt een portie zoete aardbeienspekjes bereid. foto Edwin Wiekens/het fotoburo
GEERTRUIDENBERG - "Ik droom niet over eten, maar de antenne staat wel altijd op 'zoeken'." Patricia Snijders vond afgelopen weekend eindelijk tijd en aanleiding om haar kookstudio Koken aan de Markt in Geertruidenberg te openen.
Dat gebeurde met een openingshandeling door de Bergsche Battery op vrijdag en twee drukbezochte open dagen in het weekend. Ondanks haar nog jonge leeftijd (27) heeft ze al meer dan voldoende kokservaring. Van de negen jaar die ze werkte in de keuken van restaurant 't Weeshuys, een paar deuren verderop, was ze bijna vijf jaar sous-chef. Bij Koken aan de Markt springen patissier Danny Jansen en Weeshuys-chef-kok Adri Branderhorst met enige regelmaat bij in de strak vormgegeven zaak. "Ik had altijd al het idee om eens voor mezelf te beginnen, maar dan per se geen restaurant. Ik wilde iets interactievers."
En dus heeft Geertruidenberg nu een van de meest upscale kookstudio's van de regio, waar louter met luxeproducten wordt gewerkt. Toch is het geen protserige zaak voor alleen de nouveau riche. Snijders ('Mijn lievelingseten? bloemkool, aardappeltjes en karbonade...'): "Ik doe zelf niet al te veel voor. Laat mensen eerst maar eens vijf minuten kijken welke ingrediënten ze nemen en hoe ze daarmee omgaan. Ik geef ook geen tips over hoe het eruit komt te zien; ga zelf maar aan de slag. Het is leuk om te zien dat je ook met luxeproducten al snel iets aardigs kunt maken."
De studio is behalve van de professionele keuken voorzien van een winkeltje en buitenterras. In de kelder kan een aperitiefje gedronken worden en boven vergaderd.
www.kokenaandemarkt.nl