De oprit van de A27 bij Oosterhout-Zuid, richting knooppunt Hooipolder, is erg kort. Wie geen kans ziet om in te voegen, kan niet anders dan aan het eind van de oprit wachten tot er ruimte is om vaart te maken en de snelweg op te rijden. En dat kan wel eens even duren. foto Johan Wouters/het fotoburo
Eerder deze week raakten bij de beruchte oprit twee mensen gewond, toen vier trucks en een personenauto op elkaar knalden. foto Dennis Nuiten
OOSTERHOUT - Een gigantisch verkeersinfarct, van Oosterhout tot Breda, ontstond dinsdag na een ongeval op de A27. Het ongeluk vond plaats bij de oprit Oosterhout-Zuid. Sommige mensen vermijden deze oprit, omdat ze de korte invoegstrook zeer eng vinden. De strook is onderdeel van een studie.
Wie vanaf de Vijf Eikenweg in Oosterhout de A27 oprijdt, zet zich schrap. De extreem korte invoegstrook wordt meteen gevolgd door een onverbiddelijke vangrail. Met daarachter de brug over het Wilhelminakanaal. Er zijn nogal wat Oosterhouters die omrijden naar Oost en die daar de A27 op gaan, zodat ze de zeer korte invoegstrook niet hoeven te nemen.
De oprit is bijna zes keer zo kort als de huidige normen toestaan. Woordvoerder Theun Veldhuizen van Rijkswaterstaat: "Volgens de huidige normen moet de lengte van een oprit 350 meter zijn. Maar de oprit bij Oosterhout-Zuid is 60 meter."
Hoe dat kan? "De oprit is op 15 maart 1961 in gebruik genomen. De normen voor lengtes van opritten lagen in die tijd veel lager dan nu. Daarom wordt de oprit nu al jaren gedoogd."
Rijkswaterstaat weet dat mensen de oprit mijden, omdat ze hem eng vinden. "Het staat bekend als een erg lastige oprit. Dat vinden de mensen en dat is bij ons ook bekend. Ik woon zelf in het Land van Heusden en Altena, waar de oprit bij de Merwedebrug jaren geleden ook heel erg kort was. Daar reed ik ook voor om."
Toch is de oprit bij Oosterhout-Zuid geen 'black spot'. Veldhuizen: "Er vinden niet meer ongevallen plaats dan op andere soortgelijke plekken. Dat hebben wij onderzocht."
Hoe dat kan? Veldhuizen: "Ik denk omdat de meeste mensen die daar rijden, bekend zijn met de korte invoegstrook van de oprit. Ze anticiperen op de situatie, houden er rekening mee. Zowel als ze op de oprit rijden, als wanneer ze er voorbij rijden op de snelweg."
Het is wel zo dat te korte opritten bij Rijkswaterstaat op een lijst staan als aandachtspunt.
"Er wordt altijd gekeken naar de mogelijkheden om die te korte invoegstroken aan te passen. Maar daarbij moeten we prioriteiten stellen, want er is geen onbeperkte zak met geld." Dat betekent dat te korte invoegstroken waar veel ongelukken gebeuren, de zogeheten black spots, onherroepelijk het eerste aan de beurt zijn. "En deze oprit is dus geen black spot, omdat er niet erg veel ongelukken gebeuren."
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.







Sorteer reacties
zie ook: 




















