Scholierenschaatspret op De Elskens in Oosterhout

Auteur: door Ralph van Wolffelaar |   donderdag 09 februari 2012 | 15:49 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 10 februari 2012 | 07:38

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
IJshockeyende scholieren van basisschool De Rietgors in actie op de schaatsbaan aan De Elskens. foto René Schotanus/het fotoburo

IJshockeyende scholieren van basisschool De Rietgors in actie op de schaatsbaan aan De Elskens. foto René Schotanus/het fotoburo

OOSTERHOUT - "Nou meneer, u kunt inmiddels aardig schaatsen", zegt een jochie van een jaar of acht tegen de verslaggever.

Die heeft zich na jaren inactiviteit weer eens in een paar schaatsen gewurmd. Het mannetje zelf heeft vandaag, donderdag, voor het eerst de ijzers ondergebonden en schuifelt nog achter een stoel het ijs aan De Elskens over. Het plezier straalt er vanaf.

Aan De Elskens werd donderdag voor de derde dag op rij geschaatst door Oosterhoutse scholieren. Voor het eerst sinds de winter van 2009 meldden tientallen klassen zich bij de baan, die na een kleine week schaatsen nog verrassend goed ijs kent. Donderdag was het de beurt aan leerlingen van De Rietgors, gadegeslagen door een flink aantal ouders. Het schoolschaatsen is naast IJs- en Skeelerclub Oosterhout (IJsco) georganiseerd door Oosterhout in Beweging en het programma Jong van de gemeente Oosterhout.Waren drie jaar geleden 'slechts' 750 scholieren op de baan te vinden, dit jaar zijn dat er verspreid over de hele week niet minder dan 1.250, afkomstig van ongeveer vijftien scholen.

Goof Huijben ziet het tevreden aan. De trainer van IJsco, de vereniging die resideert bij de baan, constateert dat er geen ongelukken hebben plaatsgevonden. "Een tand door de lip is het ergste wat tot op heden is gebeurd. Wat me opvalt: ze kunnen allemaal wel schaatsen. Slechts een enkeling heeft een stoel nodig."

Nienke Heerius van Oosterhout in Beweging: "Woensdag hadden we een groep van zo'n dertig jongeren die via ons sporten, omdat ze een bewegingsachterstand hebben. Veel van hen waren zenuwachtig om hier te komen schaatsen."

Vrijdag is de laatste dag van het schoolschaatsen op de ijsbaan in Oosterhout-Noord.

www.ijsco.net



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Stelling Oosterhout

Een maximumsnelheid van 30 km/u in een woonwijk is te laag.

  zie ook: Drie auto's te hard tijdens snelheidscontrole in Hooge Zwaluwe

Laatste nieuws Dichtbij





DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening