Toneelgroep KPJ laat Gilze tranen lachen

Auteur: door Jan van Vliet |   maandag 16 januari 2012 | 07:02 | Laatst bijgewerkt op: maandag 16 januari 2012 | 08:30

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De toneelgroep van de KPJ Gilze bracht met 'In Catering' een stuk in de beste tradiditie van het Theater van de Lach, met vooral veel open en dichtslaande deuren. foto Johan Wouters/het fotoburo

De toneelgroep van de KPJ Gilze bracht met 'In Catering' een stuk in de beste tradiditie van het Theater van de Lach, met vooral veel open en dichtslaande deuren. foto Johan Wouters/het fotoburo

GILZE - Het was lachen met de komedie In Catering van Ton Elsgeest uitgevoerd door de toneelgroep KPJ Gilze.
Afgelopen weekend drie maal een volle bak in De Schakel in Gilze. Het publiek kreeg waar voor zijn geld en de toneelgroep had tot de pauze tijd nodig om de zaal op temperatuur te krijgen.

Zo was er Ed Kroket, een sjacheraar, die zich als Eduardo Catering wilde ontworstelen van bitterballenbakker tot cateraar om in betere kringen zijn slag te slaan. Dat terwijl hulp Fleur toch met dozen kroketten, mini-frikadellen en vlammetjes kwam aanzetten bij de welgestelde familie Laarmans. Fleur had meer zin in een zangcarrière in plaats van de sloof van Ed te blijven. En dan was er nog Prescilla. De inwonende en manzieke zus van de familie die al jaren op jacht was naar een vent.

Dat alles op een toneel met veel open en dichtslaande deuren, dat deed denken aan de spektakels uit het vroegere Theater van de Lach. Voeg daaraan Ed Kroket toe met een accent als die van cabaretier Marc- Marie Huijbregts en het feest was bijna compleet.

"Het wordt nog leuker", voorspelde menigeen tijdens de pauze. "Let maar op als Kevin Coremans het toneel opkomt in zijn rol als Bertje."

De voorspellers kregen gelijk. Bertje speelde het hulpje van de aanstormende cateraar met kapot vallende glazen en te veel wijn drinken tot hij ladderzat onder de tafel verdween.

Maar natuurlijk was het ook eind goed al goed. Prescilla ging er met Ed vandoor. Fleur werd een handje geholpen door de zoon des huizes met een karaokemachine. En Bertje? Die trakteerde het publiek tenslotte nog op een stevige luide boer. "Zie je wel", luidde de reacties van de voorspellers en één van de dames op de voorste rij: "Ik kom niet meer bij." Waarop een ander reageerde met een: "Ik pies in mijn broek van het lachen, maar dat zal de overgang wel zijn."

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Stelling

Het is te begrijpen dat banken filialen moeten sluiten

  zie ook: ABN-Amro sluit kantoren in Made en Tilburg

Laatste nieuws Dichtbij