Oosterhouts raadslid Hajjami trekt aanpak Marokkaanse probleemjeugd in twijfel

Auteur: door Sjoerd Marcelissen s.marcelissen@bndestem.nl |   zaterdag 14 januari 2012 | 08:00 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 14 januari 2012 | 08:19

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

OOSTERHOUT - PvdA-raadslid Abdul Hajjami trekt de aanpak van overlastgevende Marokkaanse jongeren in Oosterhout ernstig in twijfel.

Hajjami plaatst kanttekeningen bij de resultaten van de Monitor Marokkaans-Nederlandse jongeren, waarbij onderzoek is gedaan naar criminaliteit, werkloosheid en schooluitval onder Marokkaanse jongeren in Oosterhout. Hij bereidt daarom raadsvragen voor, die hij het college van B en W wil voorleggen.

Uit het rapport blijkt dat de criminaliteit tussen 2009 en 2010 is gedaald. Hajjami: „Die cijfers zijn voor mij weinig waard. Ik zit midden in de gemeenschap en daar wordt alles anders beleefd. Dagelijks spreek ik mensen die hulp zouden krijgen, maar zij zeggen ‘ik heb helemaal geen hulp’.”

Volgens Hajjami investeert de gemeente nutteloos veel geld in de strijd tegen jongerenoverlast. „Het probleem wordt niet bij de wortels aangepakt. Je moet al bij de opvoeding beginnen, als kinderen 6, 7 jaar zijn. Nu wordt een gezinscoach gestuurd naar een jongen van 16 jaar, maar voor zo’n jongen werkt alleen de harde aanpak. Het is water naar de zee dragen. De gemeente zegt: ‘ieder jaar helpen wij tien Marokkaanse gezinnen’, maar iedere jaar volgt dezelfde jongere weer hetzelfde traject. Het is niet eerlijk dat zo veel geld opgaat aan tien Marokkanen.”

Ook de sluiting van wijkhuis De Bunthoef, waar groepsvorming veel onrust veroorzaakte, geeft volgens Hajjami een verkeerd beeld. „Mensen denken dat de overlast nu helemaal weg is. Maar dat is niet zo. Dagelijks belanden er jongeren op het verkeerde spoor. Ouders zitten met de handen in het haar.”

Hajjami verwijst ook naar het grote aantal woninginbraken in de wijk Oosterheide. „Ik zeg niet dat dat per se Marokkanen zijn, maar het heeft wel te maken met de problemen onder de jeugd.”



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Sorry hoor maar de heer Hajjami gooit nu zijn eigen ramen in door met zo een onzin artikel te komen. Een hoop mensen hier in Oosterhout weten dat meneer Hajjami bloed aan zijn vingers heeft. Ik zal u de details besparen. Ook voor hem geldt ''Een beter milieu begint bij je zelf''

Dat Hajjami midden in de gemeenschap zit, is een absolute lachertje. Ja, hij wordt misschien midden in de gemeenschap uitgekotst door iedereen.

De heer Hajjami maakt de Marokkaanse gemeenschap te schande door zijn uitspraken op laag niveau. Het gaat steeds beter met de Oosterhoutse/Marokkaanse jongeren. Terwijl meneer Hajjami maar achteruit gaat samen met de PVDA. Hij doet werkelijk niks voor de gemeenschap. Maar dat verbaast me ook niet, omdat hij ook niets kan! Volgens mij heeft hij alleen z'n zwemdiploma en meer niet.

Meneer Hajjami doe je zelf een lol en stap onmiddellijk op. Genoeg=genoeg
Bart - 18-01-2012 | 22:24
@ Sam - 15-01-2012 | 18:00
Het zijn nogal boude uitspraken die je doet over dit raadslid. Heb jij daar dan ook bewijzen voor?
Anders moet je dit niet doen!
René Reimer - 15-01-2012 | 21:53
Het product Marokkaanse jeugd is voor de familie stad Oosterhout inkomsten uit Den Haag.
Ieder gemeente in Nederland met meer dan 10 Marokkanen staat te trappen om op deze landelijke lijst te komen en u mag raden waarom.
Het raadslid zelf heeft nooit gedeugd en zal nooit deugen. Deze raadslid moet voor zich zelf spreken en niet voor de Marokkaanse gemeenschap in Oosterhout, deze groep heeft het met hem wel gehad en nu de PvdA nog.
Sam - 15-01-2012 | 18:00
Meneer Hajjami, eindelijk eens iemand die de problemen niet wil verstoppen zoals velen in deze gemeente.
Geacht college het is tijd, tijd dat jullie hier iets aan gaan doen.
Veel belangrijker dan vredelievende demonstranten verjagen, en hier zelfs met machtsmisbruik noodverordeningen en de politie voor gebruiken.
En houd onderhand eens op met de burger verkeerd informatie te verschaffen om je eigen straatje maar schoon te houden.
Kritisch op Oosterhout - 15-01-2012 | 01:00
Beste mijnheer Abdul Hajjami,

ik hoop van harte dat U met uw vragen wat mensen in het college kan wakker schudden.
De gemeenschap heeft het zovaak over die rot marokkanen die geen van allen deugenm vooral de jeugd. Vaak wordt er vergeten dat deze jongeren tussen twee culturen zwerven. Ik woon in de wijk slotjes in Oosterhout en heb erg veel marokkanen om mij heen wonen.
Wat mij daar op valt is de intolerantie van de nederlandse mensen en speciaal van de generatie die deze mensen met bussen tegelijk naar nederland hebben gehaald, omdat ze zelf te lui od\f te goed waren voor bepaalde werkzaamheden. Mijn ervaring is dat als je de jeugd respect geeft, je ook respect terug krijgt. Als iemand zijn tuin open stelt voor kinderen van alle nationaliteiten, zodat zijn kinderen leren dat rassenhaat niet goed is, ben je in de ogen van de nederlanders in de buurt of pedo of een lastpak die de rust in de straat verstoord. Als dan ook nog de ouders van deze kinderen vriendelijk en dankbaar zijn in jouw richting, dan word je helemaal uitgescheten door de nederlanders. Misschien dat het U lukt om een deel van dat verkeerd gebruikte geld naar dit soort initiatieven te loodsen.
Er worden in Oosterhout alleen kinderspeelplekken verwijderd of door renovatie omgetoverd tot luxe hondenuitlaatplaats.
Ik wens U heel veel sterkte bij Uw strijd in de gemeente

Vriendelijke Louis
Louis - 14-01-2012 | 19:31

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Stelling Oosterhout

Een maximumsnelheid van 30 km/u in een woonwijk is te laag.

  zie ook: Drie auto's te hard tijdens snelheidscontrole in Hooge Zwaluwe

Laatste nieuws Dichtbij





DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening