Oosterhout: beelden van man met kettingzaag in gemeentehuis

Auteur: door Henk van Ingen henk.vaningen@bndestem.nl |   zaterdag 10 december 2011 | 07:00 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 10 december 2011 | 08:11

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Acties aan de Beneluxweg in Oosterhout tegen de bomenkap. Foto Ralph van Wolffelaar

Acties aan de Beneluxweg in Oosterhout tegen de bomenkap. Foto Ralph van Wolffelaar

OOSTERHOUT - Er zijn opnamen gemaakt van de man die donderdagmiddag met een kettingzaag het Oosterhoutse gemeentehuis binnenwandelde. Die beelden zijn overgedragen aan de politie en er is aangifte gedaan van bedreiging.

Volgens gemeentewoordvoerder Frank Lambregts zijn diverse ambtenaren, die getuige waren van het voorval, 'behoorlijk geschrokken.' "Als iemand dreigt met een kettingzaag, dan maakt dat wel indruk."


Wat precies het motief is van de man, die met de kettingzaag ging zwaaien toen hij niet de adressen van alle gemeenteraadsleden en de leden van het college van B en W kreeg van de baliemedewerkers, is onbekend. Maar het vermoeden is dat zijn actie te maken heeft met het kappen van bomen bij de Beneluxweg.

Bomen

De afgelopen dagen heeft een groep omwonenden geprobeerd de kap van bomen, die moeten wijken voor een nieuw kantoor van ingenieursbureau Oranjewoud, tegen te houden. De emoties liepen soms flink op. Een van de actievoerders ketende zich vast aan een boom. Burgemeester Stefan Huisman heeft daarom een noodverordening in dat gebied ingesteld om herhaling te voorkomen.

Huisman lijkt zelf ook slachtoffer te zijn geworden van 'activisten' die het niet eens zijn met het rooien van het stuk groen. De burgemeester ontdekte donderdag dat een 2,5 meter hoge haag, die bij de plek waar zijn nieuwe huis moet verrijzen, is vernield. Huisman heeft aangifte gedaan.

Politie

Omwonende Daniela Schachinger, die zich donderdag vastbond aan een boom op het bouwterrein, distantieert zich nadrukkelijk van beide voorvallen. "Ik kan me niet voorstellen dat iemand van de groep mensen die zich al anderhalf jaar verzet tegen de bouwplannen, dit zou kunnen doen. Ik kan hier ook niets mee, omdat wij ons alleen maar richten op vredelievende acties." De politie bevestigt beide zaken in onderzoek te hebben. Tot nu toe zijn er geen arrestaties verricht.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
OOSTERHOUT ? Daar kun je maar het beste met een rotgang aan voorbij.....
eastwood - 12-12-2011 | 16:30
Zou het niet Ketting Olivier van de Junior Kamer zijn geweest, dat ie dacht daar staat het glazen huis, ik laat me niet door een heg weerhouden?
Peter - 11-12-2011 | 19:33
Goede tip voor de persvoorlichter: Solliciteer eens bij de PRIVÉ daar kunnen ze u verhaaltjes goed gebruiken en kunt u eindelijk de baan als journalist gaan uitoefenen in plaats van onze centen te misbruiken.
En dan nog dit.. - 11-12-2011 | 18:13
Heeft die man echt gedreigd, stond de zaag aan, zat er genoeg benzine in, of was het een elktrische zaag, had ie dan het stopcontact al gevonden... of liep ie op een accu, zoveel vragen, maar geen antwoorden, en dat na zoveel dagen onderzoek...of was het op plaats delict, weer ff eerst eten, nou volgens mij is het dan op het gemeentehuis, intussen een copieuse maaltijd aan het worden. Volgens mij is dit allemaal niet serieus, een John Cleese grap, blijf bij de les!
rechercheur - 11-12-2011 | 17:51
We weten nu precies waar onze burgervader woont op zijn prachtige perceel in de heilige driehoek.
Weten we ook waar we met onze vragen moeten zijn.
De heg staat niet meer in de weg.
Onze behulpzame burgervader luistert vast wel.
Of niet ?
piet - 11-12-2011 | 09:49

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Stelling

Het is te begrijpen dat banken filialen moeten sluiten

  zie ook: ABN-Amro sluit kantoren in Made en Tilburg

Laatste nieuws Dichtbij