Eerste loskade met vloerverwarming

Auteur: door Henk den Ridder h.denridder@bndestem.nl |   vrijdag 04 november 2011 | 08:21 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 04 november 2011 | 08:23

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Marcel de Keizer van DCS op de loskade met vloerverwarming. Naast hem de kunststof buizen en het verdeelstation.foto Charlotte Akkermans/het fotoburo

Marcel de Keizer van DCS op de loskade met vloerverwarming. Naast hem de kunststof buizen en het verdeelstation.foto Charlotte Akkermans/het fotoburo

MOERDIJK - Het klinkt als een overdreven, buitengewoon luxe investering: een laad- en loskade met vloerverwarming.
Maar Marcel de Keizer van Drecht Coating Services aan de Appelweg op industrieterrein Moerdijk wijst er op dat de nieuwe kadevloer wel degelijk nut heeft en dat de vloerverwarming niets extra's kost.

Drecht Coating Services (DCS) op Moerdijk brengt een industriële coating aan op grote stalen objecten. Onderdelen van bruggen, booreilanden, windmolens en damwanden worden beschermd tegen corrosie.

"We zitten hier aan de Roode Vaart en we misten een kade. We wilden eerst een kade over 115 meter, de volle lengte van ons perceel. Uiteindelijk zijn we met het Havenschap Moerdijk uitgekomen op een kade van 40 bij 20 meter; een betonnen dek op poten boven het water", legt De Keizer uit. De kade kan 600 ton dragen.

Het aanleggen van kades is echter een taak die het Havenschap Moerdijk naar zich toe heeft getrokken. Naast het dek zijn bolderpalen voor zeeschepen geslagen. "Het schap legt aan en wij pachten."

Tegenover DCS zit Bewa, een bedrijf dat oliën en vetten verwerkt. Die worden met zeeschepen aangevoerd en vanuit de Roode Vaart in vrachtwagens gepompt en vervolgens 100 meter verder bij Bewa in de tanks gedaan. Door een ondergrondse leiding van Bewa naar de nieuwe loskade van DCS aan te leggen kunnen de vetten direct van de schepen in de tanks van Bewa worden gepompt. Een enorme besparing. "Op het terrein van Bewa staan vergistingstanks. Die leveren gas op waarmee stroomturbines worden aangedreven. Die turbines worden heet. En op mijn terrein heb ik loodsen die verwarmd moeten worden."

Het Havenschap heeft nu een ringleiding in de Appelweg aangelegd. Kaarsenfabrikant Bolsius gebruikt de restwarmte om de parafinetanks op temperatuur te houden.

"En wij gebruiken de warmte van Bewa voor de verwarming van onze loodsen. Toen kwam de overbuurman met het idee vloerverwarming aan te leggen in de loskade." De ondernemer moest lachen maar realiseerde zich snel de voordelen van een verwarmd dek. Ook onder winterse omstandigheden kan hij gewoon doorwerken. Er werd een systeem aangelegd dat precies zo werkt als in woningen. Op de hoek van de loskade staat een verdeelstation waar alle kunststofbuizen samenkomen. De warmte komt van Bewa. De Keizer: En nu denk ik: had ik in de loodsen ook maar vloerverwarming!"

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Prachtig verhaal, in deze barre tijden komen echte ondernemers vooruit!
Mooi staaltje MVO
Victor - 16-11-2011 | 11:21
Het is goed om te lezen dat een goed contact met buurbedrijven tot inovatieve ideeën kan leiden.
Mink - 04-11-2011 | 10:06
mooi werk om van elkaars rest energie gebruik te maken scheelt veel per jaar
D J - 04-11-2011 | 08:44

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Mijn hart kleurt nu al oranje

Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening