Belangstellenden krijgen een presentatie over de mogelijkheden op het fort. "Maar niet te veel, want we willen vooral input vanuit de bewoners", aldus burgemeester Wim Denie. "De reacties en aanbevelingen uit het veld nemen we mee in de visie Fort de Hel, die de gemeenteraad in december krijgt aangeboden."
Omdat een aantal juridisch belanghebbenden mogelijk een ander licht op de toekomstige exploitatie van het fort laat schijnen, is er voorafgaand aan de informatieavond een besloten bijeenkomst. Daarop raadpleegt het college deze direct omwonenden. "Ook die reacties gaan we bundelen. Uiteindelijk komen we tot een goede afweging wat nu wel en wat niet op het fort kan."
Fort de Hel wordt nog altijd geëxploiteerd door Frank Kastelein. Hij geniet voor maximaal drie jaar huurbescherming. Vorig jaar zegde het college de huur op. Sindsdien staan de verhoudingen tussen exploitant/kunstenaar Kastelein en de gemeente op scherp. Denie: "Het college wordt wekelijks bestookt met vragen over documenten, die Frank Kastelein wil inzien. Hij schermt daarbij met de Wet Openbaar Bestuur, maar draaft mijns inziens nogal door. Zo wilde hij weten of het wettelijk was toegestaan om de kanonnen in Willemstad met kruit te vullen tijdens Koninginnedag. Met de beantwoording van al die vragen zijn onze mensen uren zoet. Reken maar uit hoeveel gemeenschapsgeld daarmee gemoeid is."
Hoe de exploitatie er uit komt te zien, wordt mede bepaald aan de hand van alle opvattingen waarvan het college volgende week kennis neemt.
De informatieavond in het Mauritshuis begint om 19.00 uur.


Sorteer reacties
reageer op: 



















