Moerdijk wil meer toeristen lokken

door Romain van Damme. donderdag 30 juli 2009 | 07:46 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 30 juli 2009 | 23:14

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

MOERDIJK - De gemeente Moerdijk wil in de nabije toekomst meer toeristen trekken.

Hoe de gemeente dat wil doen, is vastgelegd in de nota Waterrijk Moerdijk waarover de gemeenteraad zich in oktober buigt. Centraal staat Willemstad, nog altijd dé toeristische trekker van de gemeente Moerdijk.

De gemeente wil vooral de aandacht op het water vestigen. "Het doel is de toeristische band met het water op alle gebieden te versterken", staat er in de nota. Belangrijk is ook dat de toeristen die Moerdijk bezoeken, langer in de gemeente blijven. Dat is uiteraard goed voor de economie. De gemeente wil het voortouw nemen, maar verwacht dat andere partijen ook initiatieven ontwikkelen om de toeristen langer aan Moerdijk te binden.

Als fraai vestingstadje is Willemstad de toeristische trekker. Maar dat wil niet zeggen dat alle hoop gevestigd is op het stadje aan het Hollandsch Diep. Volgens de makers van de nota Waterrijk Moerdijk zijn er binnen de grenzen van Brabants grootste gemeente genoeg andere parels die aantrekkelijk zijn voor toeristen.

Daarbij doelt de gemeente op onder andere Klundert, de verschillende forten, de Volkeraksluizen ( het grootste binnenvaartsluizencomplex van Europa) en de verschillende natuurgebieden. Belangrijk is dat tussen die verschillende 'parels' verbindingen gemaakt worden. "Die parels moeten goed bereikbaar zijn. Voor de toeristen wordt het dan aantrekkelijk langer in Moerdijk te blijven", aldus de gemeente.

De gemeente wijst er verder op dat ook de andere dorpskernen en polders in de plannen betrokken moeten worden. Vooral de aanwezigheid van water moet goed benut worden. Dat kan door het maken van meer aanleg- en pleisterplaatsen. Ook de uitbreiding en het goed onderhouden van een fiets- en wandelpadennetwerk is van groot belang om de toerist voor wat langere tijd in Moerdijk te laten recreëren.

Samenwerking met omliggende gemeenten en regionale projecten als Waterrand moet de toerist verleiden langer in de regio te blijven. Daar kan Moerdijk ook van profiteren. Tot slot is het volgens de gemeente uitermate belangrijk dat met name Willemstad zich manifesteert in de nabij gelegen steden als Dordrecht en Rotterdam. Willemstad is gemakkelijk bereikbaar langs vaar- en snelwegen. Willemstad in die steden promoten is dan ook een eerste vereiste. Als de toerist eenmaal in het vestingstadje is, kan deze gewezen worden op de andere parels binnen de gemeente Moerdijk.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Dit is natuurlijk een prima bericht en hopelijk maakt de Gemeente Moerdijk hier serieus werk van. Watertoerisme is prima maar als men mensen aan "de wal" wil houden dan moet men ook aan cultuur toerisme denken. Het beleid van de gemeente Moerdijk op dit vlak de laatste jaren is helaas betreurenswaardig. Enkele weken geleden ging er nog gewoon een historisch waardevolle boerderij plat in de gemeente Moerdijk, zonder een spatje tegenwerking. Dus hoopvol over deze nieuwe wending maar jammer genoeg ook meewarig of men er ook werkelijk voor gaat.
Ronald Molendijk is de motor achter Wonen in Oude Sfeer.
ronald molendijk - wonen in oude sfeer - 31-07-2009 | 00:09
Toerisme? Moerdijk? Tuurlijk, Pernis is ook erg in trek. Beetje saai hoor. En nog meer asfalt aanleggen om dit bereikbaar te maken lijkt me al helemaal geen optie. Want straks is hier alleen nog maar asfalt te zien ipv groen.
Richard - 31-07-2009 | 00:07
Laat ze dan eerst eens beginnen de regels omtrent Fort de Hel te versoepelen!
ingrid - 30-07-2009 | 10:27

Reageren