ZEVENBERGEN - Om taal en onderwijsachterstanden bij peuters te voorkomen en terug te dringen, investeert de gemeente Moerdijk 223.000 euro in de zogeheten voorschoolse educatie. De gemeente ontvangt ieder jaar geld van het Rijk om iets te doen aan eventuele onderwijsachterstanden.
"Deze keer investeren we het geld volledig in die voorschoolse educatie voor twee- en driejarigen", zegt wethouder Ada Grootenboer. "We vinden het heel belangrijk dat eventuele achterstanden zo snel mogelijk opgespoord worden.Dan kan er ook snel worden ingegrepen."
September vorig jaar stemde de Moerdijkse gemeenteraad in met een actieplan om het geld voor de voorschoolse educatie te gebruiken. Het plan is samen met de schoolbesturen, besturen van peuterspeelzalen en kinderopvang in elkaar gezet.
Grootenboer: "De peuters worden doorverwezen door het consultatiebureau. Daarbij wordt niet gekeken naar het sociaal milieu. Als het consultatiebureau vindt dat een peuter een risicokind is, wordt dat kind doorgestuurd."
Dit jaar zijn er in de gemeente Moerdijk vier voorschoolse groepen. Ongeveer zestig ouders krijgen een tegemoetkoming in de eigen bijdrage voor de voorschoolse educatie.
Grootenboer: "In dat kader krijgt ROEF (peuter-en kinderopvang) bijna 16.000 euro subsidie. Daarmee willen we voorkomen dat ouders peuters thuishouden. In Moerdijk willen we dat alle peuters maximale ontwikkelingskansen krijgen." Op alle peuterspeelzalen en kinderopvangcentra wordt daarom gewerkt met een leesbevorderingsprogramma en een nieuw peutervolgsysteem.



Sorteer reacties



















