Drie echte Koningen in Langeweg

Auteur: Door Johan Matthee |   zondag 18 december 2011 | 22:23 | Laatst bijgewerkt op: maandag 19 december 2011 | 08:35

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Ook de Kerstman is van de partij in hoogsteigen persoon. Hij zorgt ervoor dat geen enkel kind op de kerstmarkt met lege handen naar huis gaat, hoewel hij bij sommige kinderen eerst wat vrees weg moet nemen. foto Karolien Koolhof

Ook de Kerstman is van de partij in hoogsteigen persoon. Hij zorgt ervoor dat geen enkel kind op de kerstmarkt met lege handen naar huis gaat, hoewel hij bij sommige kinderen eerst wat vrees weg moet nemen. foto Karolien Koolhof

Piet (75), Leo (73) en Cito (68) de Koning waren gevraagd te figureren als koningen in de levende kerststal aan de Zuiddijk.

Piet (75), Leo (73) en Cito (68) de Koning waren gevraagd te figureren als koningen in de levende kerststal aan de Zuiddijk.

1/2
start playing the slideshow

LANGEWEG - De 1e Winterfair die zaterdag gehouden is in Langeweg straalde veel sfeer, gezelligheid en saamhorigheid uit.

De komst van drie Koningen die met hun kameel vanuit het oosten naar het Markpleintje wandelen is voor iedereen een verrassing. Piet (75) ,Leo (73) en Cito (68) de Koning waren gevraagd te figureren in de levende kerststal aan de Zuiddijk waar Maria met haar Kindeke en Jozef hen ontvangen. De drie broers lijken overvallen door zoveel belangstelling, maar poseren geduldig voor de vele Langewegse fotograven. De herders laten zich van hun moderne kant zien en spelen en zingen live Jingle Bells. Voor de aanwezige kinderen is er plotseling een extra attractie. Iedereen die wil mag gratis een ritje op de koninklijke kameel maken.

De combinatie van verenigingen en particulieren die zich presenteren aan het publiek, ondersteunt door een helder winterzonnetje en vertier voor de kinderen op de kunstijsbaan van badminton vereniging Badmoos pakte goed uit. Met man en macht was er gewerkt om het pleintje voor de Droom om te toveren tot een dorpje op zich. Iemand die roept; `Daar zijn ze in Zevenbergen jaloers op´ krijgt veel bijval.

Kinderen van de Mariaschool verkochten allerhande spullen ten bate van hun Indiaproject. Toneelvereniging de Heul verkocht suikerspinnen en fanfare Muziek Veredelt liet zich van een heel bijzondere kant zien. In een levende poppenkast liet Jan Klaasen weten dat hij in deze tijd voor Kerstmis 2 keer boodschappen doet. Eénmaal voor zichzelf en één keer voor een pakket voor de voedselbank. Poppenkast met een boodschap. Ondertussen schaatsen vele kinderen hun rondjes op de ijsbaan. Sommige op net - bij Emmaus – gekochte schaatsen. Muziek Veredelt, Chanson de la Vie en d’Eigeweskus verzorgden beurtelings optredens. De ijsbaan blijft tot 2 januari liggen.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Jalours op Langeweg.....Een Toppiek in de boom daar.....Toppie!
Elly Seven Mountains - 19-12-2011 | 21:41
Het was geweldig georganiseerd, complimenten voor alle vrijwilligers.
En de ijsbaan is TOP...geweldig voor de kids , badmoos bedankt voor dit "kado".

waar een klein dorp niet GROOT in kan zijn
dorpsgenoot - 19-12-2011 | 14:28
Het was geweldig georganiseerd door de bevolking van Langeweg,ik zie het zo dat de drie koningen op weg zijn naar 6 Jan. en even een stop gemaakt hebben in Langeweg.
Greet - 19-12-2011 | 12:28
Inderdaad ja, daar kunnen ze in Zevenbergen jaloers op zijn.
De markt in het centrum en het haventrace lagen er het afgelopen weekend troosteloos bij.

Hoe komt dit ? Geen interesse/ambitie van de plaatselijke ondernemers, horeca exploitanten en het verenigings leven om gezamenlijk iets op poten te zetten. Jammer, heel jammer.
In de kleine passage tegenover AH hadden in ieder geval de daar gevestigde winkeliers
iets ondernomen maar verder was het een drama.
Mensen in Langeweg, komplimenten, geweldig gedaan voor zo'n kleine gemeenschap.
Wandelaar - 19-12-2011 | 11:41
Volgens mij komen de drie koningen op 6 januari, kan mij vergissen. beetje vroeg dit jaar dan
Marie - 19-12-2011 | 09:58

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Poll

Nu begint voor mij de vastentijd

Laatste nieuws Dichtbij