Voetbalveld wordt dak van grote waterkelder

Auteur: door Lars Verpalen |   vrijdag 28 januari 2011 | 09:01 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 28 januari 2011 | 09:02

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Onder het voetbalveldje op de hoek Roosendaalseweg - Heistraat wordt een waterbassin aangelegd. foto Robert van den Berge/het fotoburo

Onder het voetbalveldje op de hoek Roosendaalseweg - Heistraat wordt een waterbassin aangelegd. foto Robert van den Berge/het fotoburo

Etten-Leur - Onder het voetbalveldje in De Oude Leemput, achter de laatste hofjes van de Tolhuislaan, wordt dit jaar een groot waterbassin gebouwd.
Dit gebeurt in het kader van de Operatie Water Weg. Het bergbezinkbassin, zoals de gemeente het noemt, is bedoeld als reserve-opvang voor overtollig regenwater. Als bij hevige regenval het water niet allemaal langs het riool kan worden afgevoerd, wordt het tijdelijk opgeslagen in het bassin. Is de doorvoer van het riool weer op orde, dan zal het water uit het bassin worden gehaald om vervolgens te worden afgevoerd.

Ook in het Brabantpark en aan de Spinakker liggen dergelijke opslagplaatsen voor regenwater.

Al in december zijn de eerste voorbereidingen voor de aanleg van de waterkelder gestart. Vanaf de Roosendaalseweg zijn bomen en struiken verwijderd, zodat werkverkeer een tijdelijke doorgang naar het voetbalveldje heeft. Dit is om te voorkomen dat vrachtwagens door de wijk rijden.

Het bassin wordt in totaal zestig meter lang, veertien meter breed en drieënhalve meter diep.

De totale kosten bedragen ongeveer een half miljoen euro.

Om schade aan omliggende woningen te voorkomen, is een constructie bedacht waarbij het boren van funderingspalen niet nodig is.

Aannemer Rasenberg begint eind februari aan het project en de planning is dat in de zomervakantie alle werkzaamheden afgerond zullen zijn, zodat de jeugd dan weer op het veldje kan voetballen.

Wel waarschuwt de gemeente voor het ontstaan van een lichte glooiing op het veldje, maar die zal op het voetballen amper invloed hebben.

Op de plaats waar de tijdelijke werkdoorgang is gecreëerd, zullen als de werkzaamheden klaar zijn, nieuwe bomen worden teruggeplant.

De verbetering van de riolering inde Tolhuislaan wordt dit jaar vóór de bouwvakvakantie afgerond.

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Is toch een prima idee.....laat ze dat ook eens onder het speelveld in het centrum doen.
Dan zijn ze daar bij heftige regenbuien ook van het water af.
M - 29-01-2011 | 14:17
Hallo Gemeente etten leur.....
Er zijn meer ideeën dan opslagplaatsen voor regenwater....
En vele malen goedkoper...

En de bewoners meer belasting betalen.

EERST DENKEN DAN DOEN GEMEENTE ETTEN LEUR
Bert van PlastiPro - 28-01-2011 | 22:29

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Mijn hart kleurt nu al oranje



Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening