Woonstichting zit bij huurder op schoot

  donderdag 15 juli 2010 | 00:00 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 15 juli 2010 | 10:14

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ETTEN-LEUR - De woonstichting raakt de laatste jaren steeds nauwer betrokken bij het privéleven van de huurders. WEL houdt zich samen met Surplus bezig met schuldhulpverlening, buurtbemiddeling, tuinonderhoud, zorg, onderwijs, veiligheid en energielasten.
Waar komt deze regelzucht vandaan?

Directeur Wonen Rob van Son: "Dat is de wens van de bewoners zelf. De huidige 'woonconsument', is zeer geïnteresseerd in zijn woonomgeving. Mensen willen van alles weten over hun wijk, buren, tuin, veiligheid, de sfeer en de voorzieningen in de wijk. De huurders vragen er zelf om." Directeur Karo van Dongen: "Voor de woonstichting is al dat contact gunstig. Zo houden we tevreden klanten en van de andere kant stijgt de waarde van onze huizen. Als de sfeer in de wijk goed is, de huizen goed beveiligd en geïsoleerd zijn en er goede voorzieningen zoals een supermarkt, een gezondheidscentrum en een school zijn, dan willen mensen daar graag wonen."

De communicatie met de bewoners neemt ook toe. Van Dongen: "We betrekken bewoners bijvoorbeeld bij het onderhoud. Wat vinden zij belangrijk? Wat moet er eerst gebeuren? En dat bevalt goed."

Het nieuwste is een pilot over energielasten. "We informeren potentiële huurders niet alleen over de hoogte van de huurprijs, maar ook over de verwachte energielasten. Het maakt voor de energierekening nogal uit of je alleen, met z'n tweeën of met een gezin gaat wonen. Wij brengen de verwachte kosten in beeld. Soms is het namelijk voordeliger om een duurdere woning te huren met lagere energiekosten."
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Als je zelf geen tuin kunt onderhouden of er geen geld voor hebt, dan moet je er geen nemen volgens mij. Moet de woonstichting het misschien gratis komen doen? Gratis bestaat niet, we moeten allemaal WERKEN voor ons geld. Ook jij.
jos - 15-07-2010 | 22:35
Ik vroeg hulp bij de woonstichting om mijn voortuin te doen.
Kan dit zelf niet zo goed ivm mijn rug.
Werd ik door verwezen naar de wvs, die 350 euro vroegen.
Moet dit bedrag in één keer ophoesten,mocht niet in termijnen.
Hoezo bij huurder op schoot?
yvon - 15-07-2010 | 12:13
Bij mij niemand van de woonstichting op schoot. Wat betreft een betere kijk op toekomstige bewoning van een wijk valt nogal mee. Er zijn wijken die steeds meer teruglopen qua bewoning terwijl het vroeger mooie wijken waren en nog steeds met mooie woningen. Als je door bepaalde wijken loopt en ziet hoe alleen al de tuinen erbij liggen, vraag ik me af hoe kunnen mensen die niet van tuinieren houden zulke woningen met grote tuinen krijgen. Het is toch ook het zicht van de wijk. Daar wordt niet opgelet. Een huurder
mary - 15-07-2010 | 10:36

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

De nieuwe busroute van lijn 316 in Noord is goed gekozen

  zie ook: Naast 'boe' ook 'hoera' voor nieuwe busroute

Laatste nieuws Dichtbij