'€ 6500 niet veel voor speerpunt'

Auteur: door Jeannine Hermans j.hermans@bndestem.nl |   woensdag 17 maart 2010 | 00:21 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 17 maart 2010 | 00:30

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ETTEN-LEUR - De stichting Vincent van Gogh betreurt het dat de gemeente Etten-Leur niet meer geld over heeft voor een 'speerpunt' als Van Gogh Leeft. De stichting krijgt 6500 euro subsidie.
Wethouder Jan van Hal denkt dat de stichting daar best veel mee kan doen. "Als je tenminste gebruik maakt van vrijwilligers en geen dure bureaus inschakelt. En we hebben begrepen dat de stichting inderdaad 'low budget' werkt."

Als je uitgaat van een puur lokale of regionale activiteit klopt dat wel, beaamt Pierre van Damme namens de stichting. "We krijgen een derde van de te verwachten onkosten. Dat is gebruikelijk: een derde van de begroting die je als stichting indient. We snappen ook wel dat het zeker in deze tijden geen vetpot is bij de gemeente. Maar anderzijds staat Van Gogh Leeft wel als speerpunt in het cultureel-toeristisch beleid en dan kom je met 6500 euro niet ver. Dus moeten we interen op ons vermogen, want sponsors vinden is nauwelijks mogelijk. Dat betekent dat we keuzes moeten maken en het programma aanpassen. Natuurlijk blijven de Kunstroute, de educatie en de aankleding, maar we schrappen het grootste deel van het entertainment, oftewel de muziek en het straattheater."

Van Gogh Leeft is van 30 maart tot 12 april.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

De nieuwe busroute van lijn 316 in Noord is goed gekozen

  zie ook: Naast 'boe' ook 'hoera' voor nieuwe busroute

Laatste nieuws Dichtbij