Politiek keert zich tegen Dancepark

dinsdag 09 februari 2010 | 15:25 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 11 februari 2010 | 01:22

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Senioren vonden Dancepark 'angstaanjagend'. foto Cindy Joos/het fotoburo

Senioren vonden Dancepark 'angstaanjagend'. foto Cindy Joos/het fotoburo

ETTEN-LEUR - Dancepark hoort niet in het Oderkerkpark thuis.

Dat is kort gezegd de opvatting van de politieke partijen in de Etten-Leurse gemeenteraad. Een belronde, dinsdag, langs de raadsleden leert dat de politici op zich geen bezwaar hebben tegen het dancefestival. Alleen de locatie is een probleem zo vinden alle fractievoorzitters.

Ronnie Buiks (CDA) vindt dat het festival niet geschikt is voor het centrum van Etten-Leur. Ook niet in het Brabantpark. Buiks: "Zo'n festival kan het beste in de Zalinaz worden gehouden. Daar is die zaak voor gebouwd. Dancepark is natuurlijk een openluchtfestival, maar juist dit soort artiesten kun je heel goed in de Zalinaz neerzetten.


Lees meer hierover in BN/DeStem

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Mensen, leest er niemand de boekjes die huis aan huis verspreid worden.. Dancepark staat dit jaar gepland op 4 Juli, dit valt samen met de kermis.. Dit betekend dat dus het oderkerkpark en het brabantpark niet beschikbaar zijn..
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Quote: Festiviteiten en activiteiten in het Oderkerkpark is prima maar er zijn wel grenzen. Bij het Dancefestival zijn de grenzen vorig jaar duidelijk overschreden. Er kan wel degelijk rekening worden gehouden met de omwonenden. De overige activiteiten zoals Popelucht en het Smartlappen festival waren dit jaar aanzienlijk minder hard.Was het daarom minder gezellig?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ik ben geluidsman en was zelf aanwezig op dit feest en er werd continu gemeten hoeveel Db's er geproduceerd werden, ze zaten onder de normen.. dit was dan ook in orde.. alleen omdat je drie verschillende podia's had met geluid naar een centraal punt gericht krijg je een rare verdubbeling. en daarbij was het windstil waardoor het geluid niet verwaaid...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Quote:
Een plaats aan de rand met het geluid naar het buitengebied gericht zal in ieder geval tot veel minder klachten leiden zonder de kwaliteit van het festival aan te tasten. Ik vind het daarbij belangrijk met de organisatie en jongeren samen te kijken wat dan het beste alternatief is.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ik heb wel een aantal suggesties.. en die zijn serrieus... ik wil hier over best met u corresponderen.. en als het in de rand van het DORP gebeurd hebben er zoiezo al minder mensen last van.. alleen moet er wel weer rekening gehouden worden met de bereikbaarheid naar de bewuste locatie.. daarom is de Hoevenseweg een goede... daar is makkelijk een pendelbusje in te zetten om bezoekers evt vanaf het transferium en het station op te pikken..

als u wil corresponderen meneer Dujardin.. Verneem ik dat graag..

Q - 11-02-2010 | 10:18
wat een gezeik, dancepark is juist zo leuk omdat het in de zomer buiten wordt gehouden. En die paar keer per jaar dat het een paar dagen herrie is dat overleven die mensen ook wel hoor, anders kunnen we net zo goed alles wel gaan afschaffen:S Als Eye4dance oplet dat alles een beetje binnen de perken blijft dan kan het allemaal prima.
;) - 10-02-2010 | 21:30
@Lianne,
Het Dancepark festival voorziet duidelijk in een behoefte van de jeugd (zie alle reacties die hier loskomen). dat het dus plaats moet vinden en in de buitenlucht staat als een paal boven water. Wel zijn we gevoelig voor de vele klachten die er vorig jaar zijn geweest en moet er dus gekeken worden naar een betere plaats in Etten-Leur waardoor er ook veel minder overlast ervaren wordt. Het geluid op een laag niveau brengen is waarschijnlijk voor dit evenement geen optie dus moeten we het ergens anders in zoeken. Ik heb al een aantal opties voorbij zien komen en daar dit evenement geheel zelfvoorzienend is (eigen horeca etc) kan het dus ook heel goed op een andere plaats dan in het centrum plaatsvinden. Een plaats aan de rand met het geluid naar het buitengebied gericht zal in ieder geval tot veel minder klachten leiden zonder de kwaliteit van het festival aan te tasten. Ik vind het daarbij belangrijk met de organisatie en jongeren samen te kijken wat dan het beste alternatief is.
Het is bekend, dat bastonen soms tot extra hinder leiden, daar kan wellicht in goed overleg iets aan gedaan worden.
Ron Dujardin (d66 Etten-Leur) - 10-02-2010 | 20:55
Ja mensen die verkiezingen komener weer aan.de bijbrengers komen weer langs
om zieltjes te winnen,ik ben 65 jaar en ik gun van harte de jeugd hun pret/plezier mits het binnen de fatsoensnormen blijft,en dan voor een of twee dagen,de mensen er omheen zijn alleen maar bang van die lastpakken (zacht uitgedrukt) wij zijn allemaal jong geweest en waren net zo erg/plezierig als de jeugd nou, die enkeling uitgezonderd; maar dat is dan weer de verantwoording van de organisatie en politie(keihard aanpakken,Dat het evt naar het brabantpark verhuist geen probleem,maar gun de jeugd hun plezier.Of willen jullie alles afschaffen en dan de jeugd de straat op jagen met alle gevolgen van dien.Jullie moeten je schamen om zelfs maar er over te denken. Hebben ze bij B.N.W.er nooit over gehad dat het toerisme moet worden aangetrokken? Dan doe je dit heel goed.Net als met die ijsbaan/sporthal/zwembad?Tjongetjongetjonge toch wat zijn we toch bezig om toeristen te trekken.Nou kun je natuurlijk wel zeggen wat deze commentaar er toe doet,maar denk dan maar iets verder dan morgen of dit jaar(mits je dat nog kan en de tijd kunt nemen.Daarbij is dit toch ook weer ,n moment om je partij te kiezen,het cda valt zoiezo al af. GROET
Zwartkijker - 10-02-2010 | 19:18
In een ambitieuze gemeente als Etten-Leur is een evenement als DancePark zeker op zijn plaats. En dat het evenement een buitengebeuren is, staat als een paal boven water.
Echter de keuze van (en het verlenen van een vergunning voor) het Oderkerkpark trek ik sterk in twijfel. Natuurlijk, er worden meer festivals en evenementen georganiseerd.
Maar dat zijn evenementen, die toch een iets anders karakter hebben.

Als bewoner van de Markt, geloof me, ik woon midden in het evenementen-circus, heb ik totaal geen last van het geluid dat, op welk evenement dan ook, wordt geproduceerd. Het enige geluid dat tot in mijn appartement reikte, was de door DancePark geproduceerde bass-beat!
Begrijp me niet verkeerd, niet dat het me stoort. Integendeel! Ik constateer een feit.
Kan mij voorstellen dat de oudere bewoners aan de rand van het Oderkerkpark hier niet echt content mee zijn. Ben van mening dat de samenleving ook rekening moet houden met deze generatie!

De heer Buiks vervolgens, met zijn wereldvreemde Zalinaz-voorstel, slaat de plank volledig mis. Het BrabantPARK heer Buiks, en park met hoofdletters, in relatie met de naam van het evenement, is mijns inziens de juiste locatie. Temeer daar het indertijd voorbestemd is als festival- en evenemententerrein.
Neem een voorbeeld aan de stichting ZOEV. Een groot podium met fors spelende bands aan de zuidzijde, geluid gericht naar het Noorden. Ik denk dat op die manier de overlast en de daaruit volgende bezwaren behoorlijk kunnen worden beperkt.

Etten-Leur wil bruisen! Kan bruisen!
Maar alleen als de politiek luistert naar de wensen van en rekening houdt met zijn inwoners...
Lex Froeling - 10-02-2010 | 18:55

Reageren


>> Klik op straatnaambord