Opkomst Winterfestijn valt tegen

Auteur: door Tom Hayes t.hayes@bndestem.nl |   donderdag 31 december 2009 | 00:07 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 02 januari 2010 | 11:21

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Al is de opkomst laag, de aanwezige kinderen op het Winterfestijn beleven veel lol aan de tijdelijke sneeuw. foto Ron Magielse/het fotoburo

Al is de opkomst laag, de aanwezige kinderen op het Winterfestijn beleven veel lol aan de tijdelijke sneeuw. foto Ron Magielse/het fotoburo

ETTEN-LEUR - Gratis erwtensoep, chocolademelk en glühwein konden er gisteren niet voor zorgen dat het Vincent van Goghplein in Etten-Leur volliep voor het tweede Winterfestijn. Voor de gelegenheid was het parkeerveldje gevuld met sneeuw afkomstig van Skidôme. Het bewoog slechts een kleine twintig kinderen om de slee weer te voorschijn te halen. Een dag eerder meldden zich ongeveer vijftig belangstellenden. "Het weer is de boosdoener", denkt Isabelle van den Broek, voorzitter van wijkvereniging en buurtbeheer Centrum-Oost.
Vorig jaar trok het tweedaagse evenement nog vijfhonderd bezoekers. "Toen was het ook koud. Het verschil is dat het nu niet alleen regent, maar ook dat de kinderen pas nog in de sneeuw konden spelen."

De lage opkomst van kinderen maakte dat ouders geen moeite namen een kijkje te nemen. Het winterse tafereel van blokhutten, vuurkorven en een grote kerstboom was enkel decor voor een paar vrijwilligers.

"Heel zonde", zegt Van den Broek. "Maar de reacties die we krijgen, zijn louter positief. Dat doet je dan toch goed." De aanwezige kinderen beleefden zichtbaar plezier aan de sneeuw. Van de beschikbare sleeën werd gretig gebruik gemaakt en de gratis chocolademelk vond de nodige aftrek.

"Juist omdat het gratis is, blijft het heel laagdrempelig. We zitten hier toch in een wijk waar niet iedereen het even breed heeft. Een evenement als dit zorgt ervoor dat iedereen betrokken blijft bij de buurt. Dat is mooi om te zien."

Dinsdag opende wethouder Jan van Hal het Winterfestijn. "Samen met hem hebben we geproost op het behoud van ons wijkgebouw, hier aan het Van Goghplein." Het plan bestaat om het gebouw te vestigen aan de Wipakker. "Maar hoe kan je als wijkvereniging op het centrale plein iets organiseren als je thuishonk aan de andere kant van de buurt ligt?"

Toch ziet Van den Broek de toekomst met goede hoop tegemoet. "Volgend jaar komt het Winterfestijn sowieso terug. We hebben plannen om de opzet te vergroten. Ik hoorde dat gisteren bij de supermarkt een ijsbaan stond. Dat zou hier zeker niet hebben misstaan. We gaan onderzoeken wat de mogelijkheden zijn om hierin samen te werken. Want het is onzin om met elkaar te gaan concurreren, als je de gezelligheid ook op één plek kan brengen."

Het festijn keert dan terug op dezelfde dagen als dit jaar. "Dat maakt het herkenbaar voor de mensen." Het geld dat nu vooral van sponsors afkomstig is, komt dan uit het potje dat beschikbaar wordt gesteld vanuit het project Wijk&Idee. "Vier ideeën van onze wijk worden met dat geld gefinancieerd. Aangevuld met sponsorgeld uit de wijk, kunnen we ook volgend jaar weer iets feestelijks maken van het Winterfestijn. Hopelijk hebben we dan beter weer."

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties

Ik ben dit artikel aan het lezen en dacht bij mezelf, he wat jammer. Ik heb niet geweten dat het dit jaar weer was. Ik ben er met mijn kinderen vorig jaar ook geweest en was zeker gekomen als ik het geweten had. Nu lees ik de andere twee reacties en weet dat ik niet de enige ben het is dus een tip is om het volgend jaar beter aan te kondigen.

Nu is het wel op dezelfde dag, maar ik denk dat als mensen er aan herinnerd worden dat ze dan eerder gaan.

m - 02-01-2010 | 11:21
Ook ik wist niet dat het winterfestijn was, anders was ik er wel met mijn 3 kinderen naar toe gegaan.
Misschien toch handig als zulke evenementen op de info borden van de gemeente komen te staan....
Anne - 01-01-2010 | 21:51
wat jammer wij wisten het niet eens dat er een winterfestijn was.
En ja op oudjaarsdag zijn de meeste mensen ook nog druk de laatste inkopen doen.
Voor het weekend.
Ik zelf was druk olliebollen aan het bakken.
Maar nu we weten dat het volgend jaar weer is zullen we het zeker in de gaten houden.
En zullen we zeker langs komen.
J. Slemmer - 01-01-2010 | 19:41

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Mijn hart kleurt nu al oranje



Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening