Het is beter dat er een grootschalig Polenpension aan de rand van Etten-Leur komt, dan spreiding van arbeidsmigranten in de wijken.
zie ook: Wooncomplex voor 400 Polen in Etten-Leur
ETTEN-LEUR - Politiek Etten-Leur reageert terughoudend op het plan van Exotic Green om aan de rand van de bebouwde kom een pension voor vierhonderd arbeidsmigranten (voornamelijk Polen) neer te zetten.
De uitzendorganisatie hoopt dat de gemeente toestemming geeft om de grootschalige voorziening mogelijk te maken. Hans Wierema, fractievoorzitter van de PvdA, zit niet te wachten op het enorme Polenpension. "Nee, daar staan wij minder positief tegenover. Zo'n ontwikkeling is niet goed voor de integratie. Wij hebben het liefste dat arbeidsmigranten een plekje vinden in de woonwijken. En nee, niet met twaalf man in een doorsnee woning, maar met maximaal zes. Dat is ook het nieuwe beleid van het college en daar staan wij achter."
Wierema vreest dat een grootschalig complex een soort asielzoekerscentrum wordt. "Je moet er toch niet aan denken dat het een soort enclave wordt met een slotgracht eromheen."
D66
Ron Dujardin, voorman van D66, is genuanceerder. "We moeten zien te voorkomen dat bepaalde werkgevers eengezinswoningen opkopen en daar grote groepen seizoensarbeiders in stoppen. Dan moet je nadenken over een alternatief. Het plan van Exotic Green komt massaal over, maar als ze het complex inrichten als een soort hotel, kan dat best werken. Het wordt een ander verhaal als het om permanente huisvesting van werknemers gaat, dat moet je niet willen in zo'n gebouw."
CDA
CDA-fractievoorzitter Ronnie Buiks is groot voorstander van het huisvesten van seizoensarbeiders 'bij de bron' (lees: werkgever). "Het ideale scenario is dat bedrijven die zijn gevestigd in het buitengebied en gebruik maken van arbeidsmigranten, ook de mogelijkheid hebben om hun mensen op het eigen erf fatsoenlijk onderdak te bieden. Nu mag je in het buitengebied maximaal zestig werknemers huisvesten, maar als het aan het CDA ligt, wordt die limiet losgelaten. Ik denk dat je zo een hoop van de huisvestingsproblematiek oplost."
Lees vrijdag meer reacties in BN DeStem.
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.









Sorteer reacties
























