Nobelaer kost niks extra

Auteur: door Sanne Schelfaut |   vrijdag 30 december 2011 | 08:15 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 03 januari 2012 | 14:43

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

ETTEN-LEUR - Ondanks een tekort van een paar ton op de begroting, houdt stichting Nieuwe Nobelaer haar eigen broek op. Directeur Jos Kok meldt dat zijn organisatie niet naar de gemeente stapt om een extra bijdrage.

Ondanks de recessie houden we ons daaraan. We hadden eerst een tekort van negen ton en door de reorganisatie is dat fors teruggebracht. De jaarrekening is niet sluitend, maar het negatieve saldo vullen aan uit onze eigen reserves", aldus Kok.

Hij verwacht dat de tekorten volgend jaar verder zullen teruglopen. "We hebben de organisatie inmiddels zover dat een sluitende begroting mogelijk is. Maar in deze economisch barre tijden, weet je het nooit helemaal zeker. Wellicht dat we zullen moeten bijsturen, maar dan nog is het niet onze bedoeling dat we bij de gemeente aankloppen. We willen echt af van het imago dat Nieuwe Nobelaer altijd extra geld kost."

De laatste jaarrekening van de stichting Nieuwe Nobelaer loopt van 1 juli 2010 tot en met 30 juni 2011 en is officieel goedgekeurd door een accountant. Het Etten-Leurse college heeft de stichting in een brief laten weten nog een aantal zorgen te hebben. Volgens wethouder Jan van Hal (cultuur) heeft dat vooral met de brandveiligheid te maken.

„In 2010 hebben we besloten dat de onderhoudskosten van de brandveiligheid door ons worden worden betaald. Het gaat om een bedrag van 750.000 euro. We weten dat Nieuwe Nobelaer bezig is de noodzakelijke maatregelen uit te voeren, maar ze zijn nog niet klaar. Aangezien brandveiligheid van dit gebouw voor ons een belangrijk onderwerp is, willen we graag de vinger aan de pols houden. We hebben een gesprek met de stichting aangevraagd om alles nog eens goed op een rijtje te zetten”, aldus Van Hal.

Jos Kok bevestigt dat nog niet alle brandveiligheidsmaatregelen in gang zijn gezet. „We hebben het afgelopen jaar veel verbouwd en veranderd. Zo zijn de vluchtroutes in orde gemaakt. Noodzakelijk om gasten te blijven ontvangen. Wat in 2012 nog op de rol staat, is de vernieuwing van onze brandmeldinstallatie. Dat is een grote klus die we door alle andere werkzaamheden nog niet hebben geklaard, maar wat volgend jaar zeker gaat gebeuren.”

Een ander punt wat volgens wethouder Van Hal op de agenda staat van het overleg tussen Nieuwe Nobelaer en de gemeente, is het nieuwe administratieve systeem dat de stichting hanteert voor de boekhouding. „Nieuwe Nobelaer in de huidige vorm, draait nu een jaar. Sindsdien wordt een ander systeem gebruikt waar wij als gemeente meer duidelijkheid over willen hebben. Het ontbreekt ons nu aan vergelijkingsmateriaal, vandaar.”



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
De veel te dure ambtenarij moet eens flink gaan snijden in hun eigen overvloedige personeelsbestand,dan zijn ze gelijk uit de financiele zorgen en houden ze nog veel geld over ook.
Wachtgeld Regeling. - 31-12-2011 | 08:41
@ Jos Kok

Die 'eigen' reserves zijn ook (gedeeltelijk) opgebouwd met subsidies en dus kost het de gemeenschap uiteindelijk toch geld. En 750.000 Euro voor brandveiligheid is zeker geen (extra) subsidie?
jos - 30-12-2011 | 09:28

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Mijn hart kleurt nu al oranje



Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening