Situatie bij Laurentius 'zeer ernstig'

Foto's
1
Afbeelding

BREDA - De financiële situatie bij de Bredase woningcorporatie Laurentius is zo ernstig dat interim-bestuurder Karin Rosielle een ingrijpend saneringsraject niet uitsluit. Andere corporaties draaien dan voor de financiële problemen van Laurentius op. Zij zegt dat in een interview dat zaterdag in deze krant gepubliceerd wordt.

Volgens Rosielle is de ernst van de situatie door veel werknemers van Laurentius onderschat. Onder leiding van de geschorste directeur Walter Vermeulen zou Laurentius jarenlang een risicovol beleid gevoerd hebben. Vermeulen is daarnaast verdachte in een fraudeonderzoek van het Openbaar Ministerie. Hij zou zijn werkgever in zeker acht vastgoedtransacties voor miljoenen euro's hebben benadeeld. Bij een familielid van Vermeulen werd door de recherche een koffer met 700.000 euro aangetroffen. Dat geld zou Vermeulen daar gestald hebben.

Twee zakenpartners van Vermeulen zijn in het fraudeonderzoek medeverdachte. Het gaat om de directie van vastgoedbedrijf Wildhage BV uit 's Gravenmoer. Eén van de directeuren betreft voormalig directeur Pierre Peeters van het ROC West-Brabant.

Rosielle zegt dat er meer dan acht transacties zijn geweest waarbij Wildhage betrokken was. Het Openbaar Ministerie zou het onderzoek inmiddels 'uitgebreid en verdiept hebben', maar wil hierover geen informatie geven. Laurentius zelf is bezig alle activiteiten van de laatste tien jaar nauwkeurig door te lichten. Er wordt volgens Rosielle ook gekeken naar andere zakelijke partijen dan alleen Wildhage BV. Meer wil Rosielle hierover niet zeggen.

Zaterdag in BN De Stem: Rosielle trof bij aantreden een corporatie 'in shock' aan.

© BN DeStem, op dit artikel rust copyright.


Home / Regio / Breda / Situatie bij Laurentius 'zeer ernstig'