'Nee' tegen legalisatie Parc Patersven in Wernhout

  dinsdag 08 november 2011 | 15:29 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 10 november 2011 | 07:01

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De gemeente Zundert heeft besloten dat het park weer een recreatiepark moet worden. foto Johan van Gurp

De gemeente Zundert heeft besloten dat het park weer een recreatiepark moet worden. foto Johan van Gurp

ZUNDERT - Na jaren van onzekerheid is de beslissing eindelijk gevallen. Parc Patersven wordt definitief niet de zesde woonkern van Zundert.

Het plan om het vakantiepark te legaliseren, is helemaal van de baan. Dit heeft de Zundertse wethouder Johan de Beer gistermiddag bekendgemaakt.

De gemeente wil dat het park weer - net zoals vroeger - alleen een recreatiefunctie krijgt.

Alle permanente bewoners en arbeidsmigranten moeten in 2014 van het park weg zijn, op straffe van een dwangsom. De bewoners zijn hierover gisteren ingelicht.

In 2004 nam de gemeente het besluit om de situatie van permanente bewoning op het park te legaliseren, maar vanaf het begin liep dat proces voortdurend vast door eindeloze conflicten onder de bewoners van het park.

Ook de politiek is tot op de dag van vandaag verdeeld geweest over wat er met het park moest gebeuren. Van het huidige college is al vanaf het begin bekend dat het geen voorstander van legalisering is. Gelet op de huidige politieke verhoudingen in de raad is het zeer aannemelijk dat de gemeenteraad het besluit bekrachtigt. Die praat er op 15 december over.

De Zundertse wethouder Johan de Beer noemt het een forse klus om het nieuwe proces in goede banen te leiden.

„Het is een gevoelig traject. We gaan alle bewoners nu officieel aanschrijven. De boodschap is helder: iedereen die daar permanent woont, moet weg. Daarbij hanteren we het principe: wie het laatst kwam, gaat het er eerste uit. Anders kunnen we het niet aan en staat iedereen tegelijk op straat.”

Bij de Vereniging van Eigenaren Patersven (VEP) is het nieuws ingeslagen als een bom.

Woordvoerder Harry Damen: „De teleurstelling is heel groot. Het is ontzettend slecht nieuws voor ons, wat we uiteraard niet pikken. Hier kunnen wij geen vrede mee hebben.”

Damen beraadt zich op verdere stappen.

Directeur John van der List van Exotic Green, en huidige beheerder van het park, zegt blij te zijn dat er eindelijk duidelijkheid is. Van der List gaat vanaf begin 2012 zijn werknemers elders onderbrengen.



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@Hans, niet gelijk de moed laten zakken, de mensen met een PGB mogen dan blijven WONEN, de overige mogen er blijven als vakantie bestemming en kunnen hun woningen verhuren of een woonadres in de buurt zoeken zodat zij regelmatig in hun vakantiewoning kunnen verblijven, dat houdt dan in dat het park niet direct onbewoonbaar hoeft te worden; er mag dan immers legaal aan (Poolse) toeristen verhuurd worden voor maximaal een half jaar, je hoofdwoonverblijf is namelijk daar waar jij meer dan een half jaar jou huishouden voert!
paula - 01-12-2011 | 09:38
''Het zijn allemaal belastingontduikers die hun woning verkocht hebben, ergens een postadresje hebben, of ingeschreven staan bij familie, maar doodleuk in hun vakantiehuisje zijn gaan wonen!''

Grote onzin, wij staan gewoon ingeschreven bij de gemeente op het adres van Patersven. Al 13 jaar. Ik weet dat wij ongelijk hebben en dat je er niet mag wonen, maar de gemeente heeft dit altijd toegelaten en ons gezegd dat het geen probleem is om hier te wonen. Je kunt geen duizenden mensen op straat zetten.
Beer - 22-11-2011 | 11:20
Wat een gedoe over de persoonsgebonden beschikking,daar heeft niemand wat aan.
Als de gemeente tegen ons stemt,en het voorstel wordt aangenomen.
Dan gaat het park fiat,dan is er geen geld meer voor de water voorziening,ook niet meer voor de rioollering,het onderhout stopt,dus onbewoonbaar voor iedereen.
Dat hout dan in ,dat er duizenden mensen op straat komen te staan,een ondenkbare situactie ,een groote schande van de antie patersven gemeente ZUNDERT.
Maar zover laten wij bewoners van patersven het niet komen.
Wij zijn berijd om te strijden,en dat zullen wij ook zeer zeker doen
Hans. - 21-11-2011 | 15:41
@Winny,

goh... wat goed van je. Als je mijn eerdere reactie's leest zie je dat ik het daar ook al over heb gehad
Maar inderdaad, dat is een persoonsgebonden beschikking. Dat wil zeggen, dat het een soort ''uitsterf-constructie'' is. Als diegene weggaat, of erger nog, doodgaat, moet het gewoon weer recreatie worden....Dus ik doe niet aan stemmingmakerij.
Maar dat juridische gedoe wegschrijven.. dat komt misschien omdat ik die achtergrond heb en ook in die hoek werkzaam ben???? Duh... misschien moet je eens eerst zelf de inhoud bezien, voordat je dat tegen mij zegt.
Roks - 11-11-2011 | 08:44
@Winny, u heeft gelijk, en indien de motie inderdaad wordt aangenomen geldt dat de persoonsgebonden beschikking aan een ieder die aan de voorwaarden voldoet en aantoonbaar voor 31 oktober 2003 permanent woont op een recreatiepark door de gemeente moet worden verleend, dus in heel Nederland. Men moet deze echter wel zelf aanvragen en hij is niet overdraagbaar op b.v. de kinderen, de bedoeling is n.l. om het permanente bewonen op een recreatiepark langzaam te laten verdwijnen.
paula - 10-11-2011 | 20:07

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Een graphic design museum is van grote waarde voor Breda

Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening