De afgelopen weken zijn de handtekeningen verzameld via internet, in tehuizen, op straat en bij bijeenkomsten. Marlieze Warnaar van AbvaKabo FNV zegt dat het tellen van de handtekeningen nog bezig is. "We komen uit tussen de 2500 en 2700", verwacht ze.
Hoewel elke handtekening telt, is die van Frans Bauer wel bijzonder. Thuishulp Sjan Maas heeft die gevraagd toen hij afgelopen weekend in winkelcentrum Moerwijk was. Vorige week probeerde ze het al met Jan Smit, maar die wilde alleen een handtekening op zijn cd zetten. Het is heel gemakkelijk om handtekeningen te krijgen is de ervaring. "Mensen beginnen spontaan verhalen te vertellen van zichzelf of hun ouders die hun eigen hulp niet kwijt willen. Ik sprak ook een verpleeghulp die vond dat de thuishulpen gemangeld worden door de Alpha-cheque", vertelt de vakbondsvrouw. Met de Alpha-cheque kunnen cliënten tegen een, voor de gemeente, lagere prijs hulp inkopen. De thuishulpen lopen dan meer risico.
Vorige week werd bekend dat cliënten voor 4 november hun keuze moesten maken voor een nieuwe aanbieder, maar dat hun hulp vaak nog niet is aangenomen. Zo blijven ze niet bij elkaar.
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
























