Hsl blijft hoofdpijndossier

Auteur: door Nico Schapendonk |   donderdag 29 september 2011 | 07:24 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 29 september 2011 | 07:30

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De Thalys flitst over de HSL langs de Luchtmachttoren bij Breda. FOTO Ramon Mangold.

De Thalys flitst over de HSL langs de Luchtmachttoren bij Breda. FOTO Ramon Mangold.

BREDA - Niks nieuws onder de zon. De Bredase wethouder Alfred Arbouw zegt het niet letterlijk.
Maar het besluit dat de hsl-lijn Amsterdam-Brussel het station van Breda niet aandoet, is al jaren geleden genomen.

De wethouder wil dan ook de angst wegnemen dat Breda om die reden niet wordt aangesloten op het Europese hsl-netwerk.

Dat zou volgens sommige politieke partijen opgemaakt kunnen worden uit het nieuws dat de lijn Amsterdam-Roosendaal-Brussel in 2012 wordt opgedoekt.

Vanaf dat moment wordt de dienst Amsterdam-Brussel alleen over hsl-spoor gereden. Breda is geen halteplaats. Maar dat is ook nooit de bedoeling geweest, aldus Arbouw in een brief aan de gemeenteraad.

Breda wordt namelijk onderdeel van een ándere lijn: Den Haag-Breda-Brussel vice versa. Dat is jaren geleden ook al afgesproken.

Zorgen over de effecten van het afschaffen van de 'Benelux-lijn' in 2012 maakt de wethouder zich dan ook niet.

Waar hij zich wél druk over maakt is de vraag of de geplande dienstregeling tussen Den Haag, Breda en Brussel nog op stoom komt.

Al in 2004 lieten de Belgen weten dat ze niet zitten te springen op een aansluiting van de NMBS, de Belgische spoorwegen, op Breda.

De lijn werd zelfs lijdend voorwerp bij een ruzie tussen Nederland en Vlaanderen over het uitdiepen van de Westerschelde.

Nog steeds is niet bekend of Breda een directe verbinding met Brussel krijgt. Overeenstemming tussen de Nederlandse en Belgische overheden en de uitbaters van het spoor, de NMBS en Hispeed blijft namelijk uit.

Dát is waar Arbouw zich zorgen over maakt. Net als zijn voorgangers hamert de wethouder bij de partners op dat een snelle oplossing. Komt die niet, dan ontstaat voor reizigers in Zuidwest-Nederland volgens de diplomatieke Arbouw een 'ongunstige situatie'.

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Gerrit, maar wat als ik liever de trein neem ivm mijn leeftijd? Ik ben, jammer genoeg, geen jonge blom meer.
Ineke - 30-09-2011 | 07:34
Ineke,je kan beter de auto nemen ,da's veel goedkoper en sneller,dan hier lopen te klagen.
Gerrit - 29-09-2011 | 21:07
Ook ongunstig voor mij. Ik woon in Brussel en heb familie in Breda. Dus zal ik via Rotterdam moeten gaan reizen. Voor mij en anderen zou het dus ideaal zijn dat die lijn Brussel-Breda-Amsterdam er toch nog zal komen. Alfred Arbouw mijn steun heeft u.
Ineke - 29-09-2011 | 11:29

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Een graphic design museum is van grote waarde voor Breda

Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening