ZUNDERT- Camping De Laarse Heide in Zundert wil volgend jaar uitbreiden van 11 hectare naar 23 hectare.
Eigenaar Roger Zandbergen (42) hoopt daarmee de camping een nieuwe impuls te geven. Ondanks de moeilijke tijden waarin veel vakantieparken momenteel verkeren, is er volgens hem nog steeds een markt voor 'een echte familiecamping'. "Het is tegenwoordig schering en inslag dat campings òf verloederen òf worden opgekocht door projectontwikkelaars die iedereen er af jagen. Wij willen een echt vakantiepark zijn, zonder permanente bewoners of seizoensarbeiders."
De plannen om uit te breiden, liggen al ruim twintig jaar op tafel maar werden steeds tegengehouden door de gemeente. Het lokale bestuur was bang voor een 'tweede Patersven', aldus Zandbergen.
Het huidige college staat echter wel positief tegen de ambities van Van Zandbergen, waarmee een investering van zo'n twee miljoen euro gemoeid is. Volgens wethouder Johan de Beer moet de Laarse Heide een voorbeeldcamping worden. Hij is niet bang voor wantoestanden, zoals permanente bewoning en overbewoning door seizoensarbeiders, omdat daar regelmatig op gecontroleerd zal worden, licht hij toe.
In oktober moet de gemeenteraad het groene licht geven voor het nieuwe bestemmingsplan.
In het verleden heeft ook De Laarse Heide te maken gehad met permanente bewoners en huisvesting van arbeidsmigranten, maar Zandbergen wil nu een andere, nieuwe koers varen. "Een paar jaar geleden hadden we hier zo'n zeventig Polen, maar dat accordeerde niet met onze campinggasten. Nu hebben we nog maar tien Roemenen met een vast arbeidscontract en dat gaat prima." Hij legt uit: "En permanente bewoners heb je vlugger dan je erg in hebt. Als mensen uit hun huis worden gezet of gaan scheiden, en ze hier een stacaravan hebben, trekken ze er makkelijk in."
In de toekomst wil hij dat probleem tegengaan door de camping 's winters twee maanden te sluiten. Om verloedering te voorkomen wordt de grond van de nieuwe chalets in erfpacht uitgegeven, zodat Zandbergen eigenaar blijft en zeggenschap houdt over het gebruik. Afgelopen weken is Zandbergen, net als andere campings in de omgeving, overspoeld met aanvragen van vaste bewoners en recreanten van Fort Oranje die naar zijn park willen uitwijken.
Tot nu toe heeft hij zo'n 15 jonge gezinnen (recreanten) toegelaten.
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.




Sorteer reacties




















