Bestsellers toegankelijk voor slechtlezenden

Auteur: door Sammy van Lieshout |   donderdag 08 september 2011 | 07:06 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 08 september 2011 | 07:07

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Breda - Aandacht voor mensen die niet of onvoldoende kunnen lezen.
Wethouder Saskia Boelema was er blij mee. "Doordat slechtlezenden niet snel ervoor uitkomen, raken ze vergeten in de maatschappij. Dat willen we voorkomen."

In winkelcentrum de Hoge Vucht presenteerde de stichting Lezen & Schrijven samen met kioskketen CIGO en uitgeverij Eenvoudig Communiceren een serie van zes vereenvoudigde bestsellers.

Tot de serie horen onder andere de boeken Komt een vrouw bij de dokter van Kluun en De gelukkige huisvrouw van Heleen van Royen.

De boeken zijn herschreven in makkelijker taal. De presentatie is een activiteit in de Week van de Alfabetisering. Die week duurt tot en met zondag 11 september.

Boelema stelde dat mensen die moeite hebben met lezen zich schamen en dat zij dat proberen te verbergen. Met de verkoop van de boeken bij kiosken van CIGO denkt de wethouder dat meer mensen bereikt worden dan bij boekhandels en bibliotheken. "Er zijn 108 kiosken en die zijn laagdrempelig. Daar ga je als slechtlezende eerder naar binnen dan in een boekhandel of bibliotheek."

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Een graphic design museum is van grote waarde voor Breda

Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening