Nieuw plan museum

Auteur: door René van der Velden |   donderdag 18 augustus 2011 | 07:41 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 18 augustus 2011 | 07:43

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
BREDA - De Stichting Cultuurbelangen Breda's Museum heeft een alternatief plan voor het in zijn voortbestaan bedreigde Breda's Museum.
Woordvoerder Frank de Ruijter laat weten dat hij het plan maandag wil presenteren aan de gemeente en woensdag - op een door cultuurwethouder Wilbert Willems belegde bijeenkomst, aan tientallen betrokkenen.

De Stichting Cultuurbelangen heeft Jan van Laarhoven, oud-directeur van het Noord-Brabants Museum in 's Hertogenbosch en lid van de Raad van Toezicht van het Graphic Design Museum Breda, gevraagd een plan samen te stellen met de volgende onderdelen: dit jaar nog verzelfstandigen, uitgroeien tot een volwaardig museum inclusief grote tentoonstellingen, behoud van de collecties, overnemen van het gebouw van de gemeente, in 2012 al een miljoen besparen en een vergaande samenwerking met het Noord-Brabants Museum, waardoor know how in de provincie gebundeld kan worden.

De Stichting Cultuurbelangen is tot dit plan gekomen nadat het door hen ingeschakelde Bureau Berenschot weinig heel liet van het door onderzoeker Peter Rijntjes samengestelde rapport. 'Veel vragen, geen cijfers', luidt de kritiek samengevat.

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Een graphic design museum is van grote waarde voor Breda

Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening